aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

MLEKPOL wysoko w Złotej Setce

28 maja 2007
MLEKPOL – największa polska spółdzielnia mleczarska zajęła trzecie miejsce w rankingu Złota Setka Przedsiębiorstw i jest najwyżej sklasyfikowaną spółdzielnią na Podlasiu. To już czwarta edycja rankingu prowadzonego przez dziennik "Kurier Poranny". Organizatorzy konkursu oceniają m.in.  przychód, eksport, zysk i zatrudnienie w przedsiębiorstwie.
W 2006 roku spółdzielnia MLEKPOL zajęła wysokie – trzecie miejsce. Obecnie MLEKPOL jest niekwestionowanym liderem w całej branży mleczarskiej w Polsce. W 2006 roku MLEKPOL  odnotował przychód ze sprzedaży w wysokości 1
mld 513 mln zł. Grajewską spółdzielnię w tegorocznym zestawieniu wyprzedzili Grupa Kapitałowa BOS oraz British American Tobacco Polska S.A..

MLEKPOL to największa polska spółdzielnia mleczarska. Jest producentem popularnych i cenionych wyrobów marek "Łaciate" i Milko". Gajewska spółdzielnia ma ponad 30% udział w polskim rynku mleka UHT.  W 2006 roku MLEKPOL skupił 905 milionów litrów. Średni dzienny przerób mleka to ok. 2,7 mln. litrów. Każdego dnia spółdzielnia może wyprodukować około jednego miliona litrów mleka UHT, 300 ton napojów fermentowanych, 140 ton masła i mixów maślanych, 120 ton mleka w proszku oraz 80 ton serów.  W skład SM MLEKPOL wchodzi obecnie 7 zakładów w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach,
Augustowie, Zambrowie i Bydgoszczy. MLEKPOL zatrudnia ponad 1500 osób, mleko do spółdzielni dostarcza ponad 12,5 tys. rolników.


POWIĄZANE

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...

W terminie 19-23 lutego 2024 r., członków Polskiej Izby Mleka tj.  Spółdzielczą ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę