Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Nowe inwestycje Mlekovity

8 lutego 2007

Mlekovita, najlepsza firma branży mleczarskiej uruchomiła dwie nowe linie technologiczne do produkcji mleka świeżego. Wydajność każdego urządzenia to 200 tys. litrów mleka na dobę. Wartość inwestycji wynosi 10 mln zł i w całości została sfinansowana ze środków własnych.

MLEKOVITA jako pierwsza firma mleczarska na rynku polskim z sukcesem wprowadziła do masowej sprzedaży mleko świeże o zawartości tłuszczu 3,2 % i 2 %, w nowoczesnym opakowaniu - plastykowej, przeźroczystej butelce, imitującej znaną, niegdyś najbardziej popularną butelkę szklaną oraz kartonowej butelce z zakrętką o pojemności 1 litra.

Badania rynku oraz jego dynamiczny rozwój w zakresie kategorii mleka wykazały, że nowy produkt MLEKOVITY to strzał w dziesiątkę. Dlatego też uruchomione w lutym bieżącego roku dwie linie pozwolą dostosować się do stale rosnących potrzeb rynku i powiększającej się grupy Konsumentów firmy MLEKOVITA.

Unikalna, najnowocześniejsza technologia produkcji powoduje, że świeże mleko POLSKIE produkowane przez MLEKOVITĘ jest nie tylko wyśmienite w smaku, ale też zachowuje wszystkie wartości odżywcze i biologiczne naturalnego mleka. Ponadto ma korzystny wpływ w profilaktyce osteoporozy, kamieni nerkowych, dny moczowej oraz niektórych chorób nowotworowych. Produkt zalecany jest w codziennej diecie przede wszystkim dzieciom, gdyż w świeżym mleku występuje więcej wapnia – w lepiej przyswajalnej formie jonowej – które jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju kości i zębów.


POWIĄZANE

13 września hodowcy bydła mlecznego i osoby związane z branżą spotkali się w Gos...

Ruszyła kampania promująca świeże mleko z Piątnicy OSM Piątnica powraca z kampan...

31 sierpnia 2023 roku wygasają certyfikaty rejestracji zakłado mleczarskich w Ch...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę