a_konopie_targi_2023
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

Nowy rok kwotowy

23 kwietnia 2008
Agencja Rynku Rolnego informuje, że 1 kwietnia 2008r. rozpoczął się nowy rok kwotowy 2008/2009. Od dnia 1 kwietnia do dnia 31 lipca br., można składać wnioski o przyznanie kwoty indywidualnej z krajowej rezerwy.

Warunkiem przyznania kwoty indywidualnej z krajowej rezerwy w danym roku kwotowym jest zwiększenie sprzedaży mleka lub przetworów mlecznych w roku kwotowym poprzedzającym rok kwotowy, w którym złożono wniosek.
Zwiększenie jest wykazywane przez:
· dostawcę hurtowego – po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu;
· dostawcę bezpośredniego – po przeliczeniu z zastosowaniem współczynników równoważności.
Zwiększenie sprzedaży mleka lub przetworów mlecznych producent potwierdza fakturami lub innymi dokumentami potwierdzającymi sprzedaż mleka lub przetworów mlecznych, dołączonymi do składanego wniosku.
Wnioski należy składać do właściwego miejscowo dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego na formularzu opracowanym i udostępnianym przez ARR. Wysokość kwoty indywidualnej przyznanej z krajowej rezerwy nie może być mniejsza niż 500 kg oraz nie może być większa niż 20 000 kg. Szczegółowe warunki przyznawania kwoty indywidualnej z krajowej rezerwy, broszura informacyjna oraz formularz wniosku są dostępne na stronie internetowej www.arr.gov.pl
Telefoniczny Punkt Informacyjny ARR udziela informacji pod numerem (022) 661-72-72 wszystkim beneficjentom zainteresowanym mechanizmem kwotowania produkcji mleka.
TPI czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Konsultantom można również zadawać pytania dotyczące mechanizmów WPR administrowanych przez ARR drogą elektroniczną, korespondencję należy kierować na adres e-mail: tpi@arr.gov.pl.


POWIĄZANE

Powodów, by podczas zakupów sięgać po polskie produkty mleczne, jest wiele. Naji...

OSM Piątnica rozpoczyna kampanię reklamową swoich śmietan: 18% i 30%. Celem jest...

W dniach 20-24 lutego 2023 odbywają się największe i najważniejsze na świecie wy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę