Bayer_komplet_11.10.19

Odwrót od spółdzielni

19 stycznia 2004

Decyzją nadzwyczajnego walnego zgromadzenia członków w stan likwidacji postawiono Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Mogilnie.

- Spółdzielnia straciła płynność finansową, nie regulowała należności wobec dostawców mleka, którzy w tej sytuacji zaczęli wiązać się z innymi zakładami, a także zabrakło pieniędzy na przystosowanie mleczarni do wymogów sanitarnych Unii Europejskiej - powiedział "Pomorskiej" Zbigniew Bartz, przewodniczący Rady Nadzorczej.

Mimo iż produkcja mleka jest najbardziej stabilną w gospodarstwach, to jednak mogileńska OSM skupowała go coraz mniej. W listopadzie ub. roku skup spadł do 5-6 tys. litrów dziennie, podczas gdy kilka miesięcy wcześniej rolnicy dostarczali do 12 tys. litrów. Natomiast w skali roku skup zmniejszył się ponad 3,5-krotnie. Sprzedażą mleka do Mogilna nie była zainteresowana m.in. spółdzielnia produkcyjna w Lubiniu, która najpierw surowiec dostarczała do spółdzielni "Maćkowy" w Gdańsku, a teraz związała się z proszkownią mleka w Piotrkowie Kujawskim.

Z zagospodarowaniem mleka nie ma kłopotów. Tym bardziej, że zdecydowana większość rolników produkuje surowiec w klasie ekstra i pierwszej.


POWIĄZANE

Inspirujące spotkania biznesowe, nowe kontrakty i zamówienia oraz tysiące profes...

Należąca do Milkiland mleczarnia boryka się z coraz poważniejszymi kłopotami. Lo...

W dniach 5-9 października 2019 r. odbywają się targi Anuga 2019. Polska Izba Mle...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę