informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Odwrót od spółdzielni

19 stycznia 2004

Decyzją nadzwyczajnego walnego zgromadzenia członków w stan likwidacji postawiono Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Mogilnie.

- Spółdzielnia straciła płynność finansową, nie regulowała należności wobec dostawców mleka, którzy w tej sytuacji zaczęli wiązać się z innymi zakładami, a także zabrakło pieniędzy na przystosowanie mleczarni do wymogów sanitarnych Unii Europejskiej - powiedział "Pomorskiej" Zbigniew Bartz, przewodniczący Rady Nadzorczej.

Mimo iż produkcja mleka jest najbardziej stabilną w gospodarstwach, to jednak mogileńska OSM skupowała go coraz mniej. W listopadzie ub. roku skup spadł do 5-6 tys. litrów dziennie, podczas gdy kilka miesięcy wcześniej rolnicy dostarczali do 12 tys. litrów. Natomiast w skali roku skup zmniejszył się ponad 3,5-krotnie. Sprzedażą mleka do Mogilna nie była zainteresowana m.in. spółdzielnia produkcyjna w Lubiniu, która najpierw surowiec dostarczała do spółdzielni "Maćkowy" w Gdańsku, a teraz związała się z proszkownią mleka w Piotrkowie Kujawskim.

Z zagospodarowaniem mleka nie ma kłopotów. Tym bardziej, że zdecydowana większość rolników produkuje surowiec w klasie ekstra i pierwszej.


POWIĄZANE

Jako społeczeństwo rozwijające się dopiero od niedawna poczuliśmy konieczność db...

GMO (organizmy modyfikowane genetycznie) - powstają sztucznie na skutek wprowadz...

Celem standardu Polskiej Izby Mleka  (PIM) „Bez GMO”  jest promocja najlepszych ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę