dnikukurydzy_210818

Promocja mleka

20 maja 2005
Rozpoczął się kolejny etap kampanii promującej spożycie mleka finansowanej przez Fundusz Promocji Mleczarstwa. Już teraz pojawiają się głosy, że podobne fundusze powinny powstać także w innych branżach.


O tym, że fundusze promocyjne na kształt Funduszu Promocji Mleczarstwa powinny powstać w innych branżach jest przekonana Rada Gospodarki Żywnościowej. "Fundusz Promocji Mleczarstwa sprawdził się i uważam, ze należy go rozszerzyć na inne artykuły żywnościowe, bo żywność stanowi ten artykuł, którym możemy Unię Europejską i inne rynki zawojować" - uważa Andrzej Kuczyński z Rady Gospodarki Żywnościowej.

Fundusz Promocji Mleczarstwa namawia do kupowania artykułów mleczarskich między innymi za pomocą reklam telewizyjnych. A namawiać jest do czego. W Polsce spożycie mleka jest dwa razy mniejsze niż w Unii Europejskiej.

Zdaniem mleczarzy, aby to się zmieniło potrzebne są dwie rzeczy: wzrost zamożności społeczeństwa oraz promocja. "I dopiero potem przy osiągnięciu pewnego progu zamożności tego społeczeństwa, można mówić o skutecznym oddziaływaniu poprzez różne formy promocji artykułów mleczarskich" - powiedział Stanisław Michalski z KZSM.

Fundusz Promocji Mleczarstwa jest finansowany przez same mleczarnie, które na jego konto odprowadzają 0,1 gr. od każdego skupionego litra mleka. Aby promować spożycie mleka i innych artykułów pieniądze można otrzymać także z Komisji Europejskiej. "Mechanizm, którym administruje ARR, daje możliwość tej branży skorzystania ze środków unijnych i budżetowych w wysokości do 80%" - takiego zdania jest wiceprezes ARR Mariusz Lipiński.

Aby otrzymać unijne fundusze na ten cel należy wystartować w przetargu. Oferty do Agencji Rynku Rolnego można składać do 1 sierpnia.

POWIĄZANE

Wczoraj odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dai...

Sytuacja w branży mleczarskiej obecnie nie jest zła, ale gorsza niż przed rokiem...

Komisja Europejska poinformowała w piątek, że połowa odtłuszczonego mleka w pros...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę