Advertisement

Udany rok Mlekovity

13 marca 2007
Na Walnym Zgromadzeniu Przedstawicieli, które odbyło się 1 marca 2007 roku Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita zamknęła 2006 rok.
W trakcie zebrania Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu SM Mlekovita przedstawił Sprawozdanie Zarządu Spółdzielni z działalności w 2006 roku oraz kierunki działania na 2007 rok. Delegaci jednogłośnie podjęli uchwały m.in. w sprawie udzielenia absolutorium Prezesowi Zarządu, zatwierdzenia sprawozdań rocznych i bilansu za 2006 rok oraz kierunków działania na rok 2007.

Mlekovita wykazała się w 2006 r. rekordowymi wynikami. Przychody ogółem wyniosły 1 350 000 tys. zł, a zysk netto 31 089 tys. zł. Nakłady inwestycyjne w 2006 roku osiągnęły wartość  49 804 tys. zł i sfinansowane zostały w całości  amortyzacją i zyskiem netto.
W 2006 roku przerób mleka w MLEKOVICIE wyniósł 651 068 195 litrów. Milionerem            w produkcji mleka okazał się Tadeusz Dmochowski z miejscowości Brulino-Piwki, który dostarczył w ubiegłym roku 1 165 548 litrów.

Oceniając sytuację branży mleczarskiej w 2006 roku Dariusz Sapiński, Prezes SM Mlekovita oznajmił:
- Patrząc z perspektywy funkcjonowania firmy w roku 2006 uważam, że mamy bardzo wiele powodów do zadowolenia, choć oczywiście nie ominęły nas trudne sytuacje, jednak uniknęliśmy popełnienia błędów.
- Bilans minionego roku wypada zdecydowanie pozytywnie. W roku 2006 nastąpiło dalsze umocnienie się Mlekovita na rynku krajowym i zagranicznym. Bardzo elastycznie reagowaliśmy na zmieniające się warunki, które stwarzała konkurencja, udoskonaliliśmy swoją ofertę handlową dla Klienta. Produkty nasze są coraz bardziej rozpoznawalne, cieszą się dużym zaufaniem u Konsumentów. Markę Mlekovita budujemy świadomie. Mamy plan i koncepcję i konsekwentnie to realizujemy.

Mlekovita to najlepsza firma branży mleczarskiej i największy polski eksporter. Jest największą mleczarską grupą kapitałową w kraju ze 100 % kapitałem polskim. Produkty z logo Mlekovita zdobyły zaufanie i uznanie konsumentów krajowych i zagranicznych. Najwyższej jakości wyroby oraz najnowocześniejszy park maszynowy to najważniejsze atuty firmy. Mlekovita jako jedyna firma na rynku polskim została uhonorowana prestiżową nagrodą - Lider Polskiego Eksportu w konkursie Wybitny Polski Eksporter organizowanym przez redakcję tygodnika Rynki Zagraniczne.

Firma uplasowała się także na wysokiej 14 pozycji wśród 250-ciu najcenniejszych polskich marek  w rankingu "Marka 2006" przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita.
Marka Mlekovita to obietnica stabilności, gwarancja jakości i powszechnej dostępności produktów, to przede wszystkim satysfakcja i spełnienie oczekiwań konsumenta poprzez stałe udoskonalanie i wprowadzanie innowacji, to także pełna identyfikowalność produktu i jego cech.

POWIĄZANE

Dyrekcja Generalna Zdrowia i Ochrony Konsumentów, Komisji Europejskiej po przepr...

Od połowy maja, przez miesiąc hasłem „Pełne mleko energii” producent łaciatego a...

Trzy samochody osobowe, quady i skutery trafiły do hodowców bydła – dostawców ml...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę