CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Udany rok Mlekovity

13 marca 2007
Na Walnym Zgromadzeniu Przedstawicieli, które odbyło się 1 marca 2007 roku Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita zamknęła 2006 rok.
W trakcie zebrania Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu SM Mlekovita przedstawił Sprawozdanie Zarządu Spółdzielni z działalności w 2006 roku oraz kierunki działania na 2007 rok. Delegaci jednogłośnie podjęli uchwały m.in. w sprawie udzielenia absolutorium Prezesowi Zarządu, zatwierdzenia sprawozdań rocznych i bilansu za 2006 rok oraz kierunków działania na rok 2007.

Mlekovita wykazała się w 2006 r. rekordowymi wynikami. Przychody ogółem wyniosły 1 350 000 tys. zł, a zysk netto 31 089 tys. zł. Nakłady inwestycyjne w 2006 roku osiągnęły wartość  49 804 tys. zł i sfinansowane zostały w całości  amortyzacją i zyskiem netto.
W 2006 roku przerób mleka w MLEKOVICIE wyniósł 651 068 195 litrów. Milionerem            w produkcji mleka okazał się Tadeusz Dmochowski z miejscowości Brulino-Piwki, który dostarczył w ubiegłym roku 1 165 548 litrów.

Oceniając sytuację branży mleczarskiej w 2006 roku Dariusz Sapiński, Prezes SM Mlekovita oznajmił:
- Patrząc z perspektywy funkcjonowania firmy w roku 2006 uważam, że mamy bardzo wiele powodów do zadowolenia, choć oczywiście nie ominęły nas trudne sytuacje, jednak uniknęliśmy popełnienia błędów.
- Bilans minionego roku wypada zdecydowanie pozytywnie. W roku 2006 nastąpiło dalsze umocnienie się Mlekovita na rynku krajowym i zagranicznym. Bardzo elastycznie reagowaliśmy na zmieniające się warunki, które stwarzała konkurencja, udoskonaliliśmy swoją ofertę handlową dla Klienta. Produkty nasze są coraz bardziej rozpoznawalne, cieszą się dużym zaufaniem u Konsumentów. Markę Mlekovita budujemy świadomie. Mamy plan i koncepcję i konsekwentnie to realizujemy.

Mlekovita to najlepsza firma branży mleczarskiej i największy polski eksporter. Jest największą mleczarską grupą kapitałową w kraju ze 100 % kapitałem polskim. Produkty z logo Mlekovita zdobyły zaufanie i uznanie konsumentów krajowych i zagranicznych. Najwyższej jakości wyroby oraz najnowocześniejszy park maszynowy to najważniejsze atuty firmy. Mlekovita jako jedyna firma na rynku polskim została uhonorowana prestiżową nagrodą - Lider Polskiego Eksportu w konkursie Wybitny Polski Eksporter organizowanym przez redakcję tygodnika Rynki Zagraniczne.

Firma uplasowała się także na wysokiej 14 pozycji wśród 250-ciu najcenniejszych polskich marek  w rankingu "Marka 2006" przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita.
Marka Mlekovita to obietnica stabilności, gwarancja jakości i powszechnej dostępności produktów, to przede wszystkim satysfakcja i spełnienie oczekiwań konsumenta poprzez stałe udoskonalanie i wprowadzanie innowacji, to także pełna identyfikowalność produktu i jego cech.

POWIĄZANE

Źródła w Komisji Europejskiej wyraziły w poniedziałek zaniepokojenie domniemanym...

18-20 października 2017 r. w Serocku, obok Warszawy odbędzie się XV Forum Spółdz...

Od 25 sierpnia widzowie polskich stacji telewizyjnych mają okazję zobaczyć nową ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę