W jedności siła

13 czerwca 2003

Największe spółdzielnie mleczarskie w województwie kujawsko-pomorskim chcą jeszcze przed wstąpieniem do Unii europejskiej połączyć swoje siły. Na razie rozmowy nie przyniosły jednak efektów.

Podstawowym problemem jest opór pracowników spółdzielni i rolników. Ci pierwsi obawiają się o swoje miejsca pracy.

Również rolnicy są nieufni do wszelkich przemian, bo na Kujawach, czy Pomorzu mamy przykłady, że tam gdzie byli współwłaścicielami, czy w zakładach tłuszczowych, w cukrowniach, w zakładach ziemniaczanych, w zakładach mięsnych, w różnych rzeźniach, tam nie mają już nic do powiedzenia. Natomiast została im ta spółdzielnia, w której jeszcze mają wpływ na cokolwiek – powiedział Adam Owczarz - prezes OSM w Inowrocławiu.

A czas nagli. Dlatego prezesi czterech największych w regionie; z Bydgoszczy, z Torunia, Inowrocławia i Rypina podjęli pierwsze decyzje mające doprowadzić do ich połączenia.

Jeżeli nie zrobimy tego szybko, to prawdopodobnie możemy wypaść z rynku. Z rynku produkcyjnego, z rynku handlowego, spadniemy z półki z naszymi produktami. To już jest ostatni dzwonek, żeby się połączyć – twierdzi Adam Owczarz.

Tajemnicą poliszynela jest jednak to, że na drodze do konsolidacji są również ambicje poszczególnych zarządów spółdzielni, bo po połączeniu prezes może być tylko jeden.


POWIĄZANE

Fermentowane produkty mleczne zawierające żywe kultury bakterii stanowią doskona...

Powodów, by sięgać po polskie produkty mleczne jest wiele – mówi Justyna Żulewsk...

Na początku stycznia wystartowała kontynuacja ogólnopolskiego programu promocyjn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę