informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Wnioski o kwoty mleczne tylko do 31 października

12 września 2003

Tylko do 31 października dostawcy mleka mają czas na złożenie wniosku o przyznanie indywidualnej kwoty mlecznej na rok - od 1 kwietnia 2004 do 31 marca 2005 r.- poinformowali na konferencji w Warszawie przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego.

Kwoty mleczne oznaczają dla producentów wyrażony w litrach, indywidualny limit ilości mleka o określonej zawartości tłuszczu, który może zostać wprowadzony przez nich na rynek w wyznaczonym czasie.

Pierwszym rokiem, w którym obowiązywać będą kwoty, będzie okres od 1 kwietnia 2004 roku do 31 marca 2005 roku. Od początku tego okresu rolnik, który nie posiada indywidualnej kwoty mlecznej, nie będzie mógł sprzedawać mleka do mleczarni lub przetwórni.

Szefowie Agencji obliczają, że wniosków o przyznanie kwoty może być ok. 420 tysięcy, a do środy wpłynęło ich nieco ponad 143 tysiące.

Agencja poinformowała również o działaniach interwencyjnych na rynku zbóż, tzn. o dopłatach do cen skupu pszenicy i żyta oraz o dopłatach do przechowywania pszenicy.

Do 10 września rolnicy sprzedali prawie 2,9 mln ton pszenicy i żyta, czyli o 550 tys. ton więcej niż rok temu. Skup prowadzi 567 przedsiębiorców w 792 magazynach.

Zamiar skorzystania z dopłat do przechowywania pszenicy złożyło 1 tys. 287 rolników, którzy zadeklarowali przechowywanie nieco ponad jednego miliona ton pszenicy.

Agencja zaplanowała objąć dopłatami 500 tys. ton za 60 mln zł. Stawka dopłaty do tony pszenicy wynosi 120 zł.


POWIĄZANE

Celem standardu Polskiej Izby Mleka  (PIM) „Bez GMO”  jest promocja najlepszych ...

28 marca w posiedzeniu Rady Nadzorczej Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajew...

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) cena skupu mleka w lutym 2019 r. wyn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę