BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Zmienią zasady podziału rezerwy mlecznej ?

20 stycznia 2004

Jak wynika z nieoficjalnych informacji "Gazety Pomorskiej", minister rolnictwa wstrzymał podział rezerwy kwoty mlecznej na dotychczasowych zasadach.

Zasady podziału krajowej rezerwy mlecznej opracowane przez Komisję Porozumiewawczą do spraw Mleka i Przetworów Mlecznych, budziły wiele kontrowersji. Mniejsi producenci mleka czuli się pokrzywdzeni, gdyż spora ich część, nie mogła ubiegać się dodatkową kwotę z rezerwy. Krajowa Rada Izb Rolniczych złożyła wniosek o zmianę zasad podziału krajowej rezerwy mlecznej.

Wczoraj, jak wynika z nieoficjalnych informacji"GP", minister rolnictwa wstrzymał podział rezerwy kwoty mlecznej na dotychczasowych zasadach. - Jeśli minister wydał taką decyzję, to znaczy, że reaguje na głosy społeczeństwa - cieszył się Jan K. Ardanowski, prezes KRIR.

Jutro do centrali Agencji Rynku Rolnego pojadą wszyscy dyrektorzy oddziałów terenowych agencji. Spotkają się między innymi z Komisją Porozumiewawczą. - Wystąpimy z pewnymi propozycjami zmian podziału rezerwy - przyznał Radosław Iwański, rzecznik prasowy agencji.


POWIĄZANE

Wzrost kosztów surowców, pracy i produkcji przy jednoczesnym spadku cen na świat...

Dobrostan zwierząt jest kluczowym aspektem naszego społeczeństwa, obejmującym do...

Początkowo dyskusje wokół zrównoważonego rozwoju ograniczały się do potrzeby zmn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę