aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zmienią zasady podziału rezerwy mlecznej ?

20 stycznia 2004

Jak wynika z nieoficjalnych informacji "Gazety Pomorskiej", minister rolnictwa wstrzymał podział rezerwy kwoty mlecznej na dotychczasowych zasadach.

Zasady podziału krajowej rezerwy mlecznej opracowane przez Komisję Porozumiewawczą do spraw Mleka i Przetworów Mlecznych, budziły wiele kontrowersji. Mniejsi producenci mleka czuli się pokrzywdzeni, gdyż spora ich część, nie mogła ubiegać się dodatkową kwotę z rezerwy. Krajowa Rada Izb Rolniczych złożyła wniosek o zmianę zasad podziału krajowej rezerwy mlecznej.

Wczoraj, jak wynika z nieoficjalnych informacji"GP", minister rolnictwa wstrzymał podział rezerwy kwoty mlecznej na dotychczasowych zasadach. - Jeśli minister wydał taką decyzję, to znaczy, że reaguje na głosy społeczeństwa - cieszył się Jan K. Ardanowski, prezes KRIR.

Jutro do centrali Agencji Rynku Rolnego pojadą wszyscy dyrektorzy oddziałów terenowych agencji. Spotkają się między innymi z Komisją Porozumiewawczą. - Wystąpimy z pewnymi propozycjami zmian podziału rezerwy - przyznał Radosław Iwański, rzecznik prasowy agencji.


POWIĄZANE

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii "Lowe Krowe"! Poprzednie edycje...

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

- Polskie mleczarnie zaczynają już zmniejszać gramaturę opakowań - ich tarę - za...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę