Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Organic Green Gold: rewolucja w nawożeniu ekologicznym upraw

5 lutego 2016
Organic Green Gold: rewolucja w nawożeniu ekologicznym upraw

Firma AllOrganic wprowadziła na polski rynek innowacyjny, organiczny nawóz dolistny Organic Green Gold (OGG), wyprodukowany na bazie żywych alg (chlorella), do stosowania w rolnictwie, ogrodnictwie i sadownictwie. Produkt może poprawić wydajność upraw nawet o 30%.

OGG to uniwersalny i całkowicie naturalny nawóz – efekt wieloletnich prac węgierskich biotechnologów. Nie posiada on sztucznych barwników i dodatków, jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Do jego produkcji wykorzystano algi chlorella – żyjące na ziemi od 2,5 mld lat, bogate w chlorofil oraz liczne minerały i pierwiastki śladowe. Zawarte w nich mikroelementy jonowe są bezpośrednio przyswajane przez komórki roślinne, tak więc rośliny nie zużywają energii, aby przetworzyć otrzymane składniki odżywcze. Działanie nawozu jest zatem natychmiastowe i skuteczne.

 

OGG wspomaga procesy fotosyntezy (zawiera chlorofil alfa i beta) i metabolizm roślin, poprawia formowanie korzeni oraz kiełkowanie, wzmacnia także system odpornościowy. W przypadku suszy lub objawów niedoboru składników odżywczych, nawóz może być szybkim i skutecznym sposobem regeneracji rośliny. Szacuje się, że stosowanie OGG może poprawić wydajność upraw nawet o 30%. Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy stosować sugerowaną ilość produktu oraz przestrzegać przerw pomiędzy kolejnymi zastosowaniami. Nawóz występuje w formie roztworu (do użytku domowego – spray) oraz w formie koncentratu.

Nawóz OGG spełnia kryteria produkcji organicznej i może być stosowany do wszystkich rodzajów upraw obejmujących: rolnictwo, ogrodnictwo, sadownictwo oraz uprawy roślin ozdobnych. Jest przyjazny dla środowiska naturalnego i w 100% biodegradowalny. Po zastosowaniu nie wymaga kwarantanny.

Wyłącznym dystrybutorem marki Organic Green Gold jest firma AllOrganic. Nawozy OGG są dostępne w firmowym sklepie internetowym www.esklep.all-organic.eu, a wkrótce pojawią się też w handlu tradycyjnym. Produkty OGG można także zakupić podczas targów rolniczych. 

AllOrganic – wyłączny dystrybutor nawozu Organic Green Gold (OGG) w Polsce i Europe. Firma powstała w 2015 r. Jej celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju oraz stwarzanie możliwości dla rozkwitu biodynamicznego rolnictwa, ogrodnictwa i sadownictwa. Poprzez oferowane rozwiązania AllOrganic promuje stosowanie ekologicznych praktyk z myślą o poszanowaniu środowiska naturalnego oraz zdrowiu ludzi i zwierząt. Flagowym produktem wprowadzonym na rynek polski jest organiczny nawóz dolistny OGG. Produkt posiada świadectwo kwalifikacji nr NE/291/2015 do stosowania w rolnictwie ekologicznym wydane przez IUNG-PIB w Puławach.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.all-organic.eu

Biuro prasowe AllOrganic


POWIĄZANE

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa mając na uwadze wiosenną inten...

Wyniki badań na temat dostępności fungicydów w dobie wycofywania substancji czyn...

Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Jurgiel przedstawił wnioski do Krajo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę