aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Organic Green Gold: rewolucja w nawożeniu ekologicznym upraw

5 lutego 2016
Organic Green Gold: rewolucja w nawożeniu ekologicznym upraw

Firma AllOrganic wprowadziła na polski rynek innowacyjny, organiczny nawóz dolistny Organic Green Gold (OGG), wyprodukowany na bazie żywych alg (chlorella), do stosowania w rolnictwie, ogrodnictwie i sadownictwie. Produkt może poprawić wydajność upraw nawet o 30%.

OGG to uniwersalny i całkowicie naturalny nawóz – efekt wieloletnich prac węgierskich biotechnologów. Nie posiada on sztucznych barwników i dodatków, jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Do jego produkcji wykorzystano algi chlorella – żyjące na ziemi od 2,5 mld lat, bogate w chlorofil oraz liczne minerały i pierwiastki śladowe. Zawarte w nich mikroelementy jonowe są bezpośrednio przyswajane przez komórki roślinne, tak więc rośliny nie zużywają energii, aby przetworzyć otrzymane składniki odżywcze. Działanie nawozu jest zatem natychmiastowe i skuteczne.

 

OGG wspomaga procesy fotosyntezy (zawiera chlorofil alfa i beta) i metabolizm roślin, poprawia formowanie korzeni oraz kiełkowanie, wzmacnia także system odpornościowy. W przypadku suszy lub objawów niedoboru składników odżywczych, nawóz może być szybkim i skutecznym sposobem regeneracji rośliny. Szacuje się, że stosowanie OGG może poprawić wydajność upraw nawet o 30%. Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy stosować sugerowaną ilość produktu oraz przestrzegać przerw pomiędzy kolejnymi zastosowaniami. Nawóz występuje w formie roztworu (do użytku domowego – spray) oraz w formie koncentratu.

Nawóz OGG spełnia kryteria produkcji organicznej i może być stosowany do wszystkich rodzajów upraw obejmujących: rolnictwo, ogrodnictwo, sadownictwo oraz uprawy roślin ozdobnych. Jest przyjazny dla środowiska naturalnego i w 100% biodegradowalny. Po zastosowaniu nie wymaga kwarantanny.

Wyłącznym dystrybutorem marki Organic Green Gold jest firma AllOrganic. Nawozy OGG są dostępne w firmowym sklepie internetowym www.esklep.all-organic.eu, a wkrótce pojawią się też w handlu tradycyjnym. Produkty OGG można także zakupić podczas targów rolniczych. 

AllOrganic – wyłączny dystrybutor nawozu Organic Green Gold (OGG) w Polsce i Europe. Firma powstała w 2015 r. Jej celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju oraz stwarzanie możliwości dla rozkwitu biodynamicznego rolnictwa, ogrodnictwa i sadownictwa. Poprzez oferowane rozwiązania AllOrganic promuje stosowanie ekologicznych praktyk z myślą o poszanowaniu środowiska naturalnego oraz zdrowiu ludzi i zwierząt. Flagowym produktem wprowadzonym na rynek polski jest organiczny nawóz dolistny OGG. Produkt posiada świadectwo kwalifikacji nr NE/291/2015 do stosowania w rolnictwie ekologicznym wydane przez IUNG-PIB w Puławach.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.all-organic.eu

Biuro prasowe AllOrganic


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Po wyjątkowo ciepłej pierwszej połowie kwietnia nastąpiło drastyczne ochłodzenie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę