aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dzień kukurydzy i buraka w Mochełku k. Bydgoszczy

24 stycznia 2002

Dzień kukurydzy i buraka w Mochełku k. Bydgoszczy

Dnia 27.09.01 w Stacji Badawczej Wydziału Zootechnicznego Akademii Techniczno-Rolniczej w Mochełku odbył się w ramach obchodów 50-lecia Akademii Techniczno-Rolniczej im, J.J.Śniadeckich w Bydgoszczy i 30-lecia Wydziału Zootechnicznego Dzień kukurydzy i buraka.

Ta plenerowa impreza zgromadziła zarówno naukowców jak i praktyków zajmujących się tymi dwoma roślinami. Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem plantacji kukurydzy i buraków połączonych z prezentacją poszczególnych odmian przez przedstawicieli firm. Każdy mógł zatem zobaczyć i porównać między sobą najlepsze odmiany tych roślin. Prawidłowa agrotechnika, nawożenie i ochrona poletek oraz piękna, słoneczna pogoda sprawiły, że rośliny prezentowały się wyjątkowo pięknie. 

Po zwiedzaniu odbyły się wykłady, na które Dziekan Wydziału Zootechnicznego, a jednocześnie kierownik Katedry Żywienia Zwierząt prof. dr hab. Jan Mikołajczak zaprosił znakomitych prelegentów. Z historią Mochełka wszystkich uczestników zapoznał kierownik Stacji Badawczej mgr inż. A. Skobel. Wykłady na temat zastosowania kukurydzy i buraków w żywieniu krów przedstawił prof. dr hab. E. R. Grela z AR Lublin oraz zaproszony gość z Uniwersytetu Rolniczego w Nitrze prof. dr hab. M. Pajtas. Natomiast konserwowanie kukurydzy było tematem wykładu drugiego gościa ze Słowacji prof. dr hab. D. Biro z Nitry. Część wykładową zamknął prof. dr hab. J. Gutmański z Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin z Bydgoszczy mówiąc na temat postępu i zagrożeń w uprawie buraków.

Dzień kukurydzy i buraka jest na pewno imprezą potrzebną i cenną. Możliwość spotkania się w wąskim gronie fachowców, wymiana informacji oraz ciekawe wykłady sprawiły, że na pewno będzie chętnie brał udział w takich pokazach.
(rk)


POWIĄZANE

Komisja Europejska zezwoliła wzeszłym tygodniu, 26 stycznia 2024r. na stosowanie...

Kazachstan planuje rozpocząć produkcję mieszanek paszowych z surowców alternatyw...

21 września, w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, Mazowiecki Ośrod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę