aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ferma Świń i Drobiu – Złoty medal dla Sano

23 stycznia 2002

IV Międzynarodowe Targi w poznańskiej Arenie

Podczas odbywających sie w dniach 18-20 maja IV Międzynarodowych Targów "Ferma Świń i Drobiu" kilka tysięcy przybyłych z całego kraju hodowców i producentów mogło zapoznać się z najnowszą ofertą firm prezentujących swoje wyroby potrzebne w produkcji zwierzęcej. Również każdy zwiedzający targi mógł posłuchać wielu ciekawych wykładów podczas odbywających się przez dwa dni "Forum trzodowego" oraz "Forum drobiarskiego". Wykłady wygłosili tak znakomici prelegenci jak m.in. prof. dr hab. Stanisław Wężyk z Instytutu Zootechniki, prof. dr hab. Jacek Kijowski z Akademii Rolniczej w Poznaniu, dr Maciej Pawlak z Uniwersytetu w Wurzburgu, prof. dr hab. Zygmunt Pejsak z Państwowego Instytutu Weterynarii, czy też lek. wet. Marian Porowski z Poznania. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem hodowców, gdyż przedstawione zostały najnowsze zagadnienia związane z nowoczesnymi systemami utrzymania, żywienia oraz profilaktyki weterynaryjnej u drobiu i świń oraz perspektywami w aspekcie wejścia do Unii Europejskiej. Najlepsze produkty prezentowane na Targach zostały nagrodzone "Złotym Medalem", który otrzymało również Sano.

Złotym medalem wyróżniono premiksy Sano dla drobiu przeznaczone do sporządzania mieszanek bez udziału mączek zwierzęcych. Wielu hodowców obecnie coraz częściej rezygnuje z mączek zwierzęcych dość popularnych w żywieniu drobiu. Mączki zwierzęce są jednak nie tylko źródłem znacznych ilości białka i aminokwasów, ale także źródłem dobrze przyswajalnego fosforu. Dlatego przy żywieniu bez udziału mączek zwierzęcych premiksy muszą dostarczyć większych ilości aminokwasów, związków mineralnych, a także niektórych brakujących w surowcach roślinnych witamin (np. B12). Stąd też Sano opracowało specjalistyczne premiksy dla takiego właśnie systemu żywienia. Uczestnicy "Forum" mogli także wysłuchać wykładu dr Ryszarda Kujawiaka na temat żywienia drobiu i świń bez udziału mączek zwierzęcych.

Statuetkę Centaura za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej, dydaktycznej i popularyzatorskiej mającej szerokie zastosowanie w praktyce otrzymał prof. dr hab. Stanisław Wężyk z Instytutu Zootechniki w Krakowie oraz prof. dr hab. Zygmunt Pejsak z Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach – znakomity naukowiec, praktyk i wykładowca z zakresu ochrony zdrowia świń. 

Podsumowując można stwierdzić, że IV Międzynarodowe Targi "Ferma Świń i Drobiu" były imprezą udaną i można je na trwałe wpisać w kalendarz krajowych wystaw. Szkoda tylko, że nie wszyscy hodowcy wiedzą, że takie ciekawe targi mają miejsce. A więc wszystkich, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na "Fermie świń i drobiu", zapraszamy na stoisko Sano w przyszłym roku. Na pewno zawsze warto skorzystać z okazji, aby w jeden dzień zobaczyć wszystko, co oferują najlepsze firmy, oraz dodatkowo wysłuchać wielu ciekawych wykładów. Nieobecni bowiem nigdy nie mają racji, a z kolei najlepszych można spotkać wszędzie. I warto się z nimi spotykać.  
(rk)


POWIĄZANE

Komisja Europejska zezwoliła wzeszłym tygodniu, 26 stycznia 2024r. na stosowanie...

Kazachstan planuje rozpocząć produkcję mieszanek paszowych z surowców alternatyw...

21 września, w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, Mazowiecki Ośrod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę