Nowe oblicze Sękowa

30 stycznia 2002

Fabryka Premiksów w Sękowie położona przy trasie A2, pomiędzy Poznaniem a Pniewami stanowi doskonałą wizytówkę Sano, przyciągającą wzrok wszystkich osób jadących tą najbardziej uczęszczaną drogą w Polsce. 

Patrząc z zewnątrz nie zawsze można zauważyć wszystkie zmiany jakie zaszły w fabryce. A zmieniło się wiele. Przybyła jeszcze jedna linia technologiczna do produkcji cieszących się niezwykłą popularnością koncentratów. W tej chwili Sano produkuje bowiem całą gamę koncentratów dla świń: Protamino Piggi, Protamino Premium, Protamino SM, dla drobiu: Protamino DK, Protamino DKC, Protamino QQRQ oraz dla krów Protamino KM. Koncentraty te robią prawdziwą furorę na rynku polskim i bez uruchomienia drugiej linii Sano nie byłoby w stanie sprostać stale rosnącemu zapotrzebowaniu. W związku z rosnącą produkcją unowocześniono także magazyn wstawiając dodatkowo regały. W tej chwili bez problemu można składować w magazynie regatowym po trzy piętra palet, co znacznie ułatwia pracę kierowcom wózków widłowych. Dodatkowo zainstalowano także silosy, gdyż w związku z rozszerzeniem produkowanego asortymentu wzrosła także ilość stosowanych komponentów. 

Fabryka Sano w Sękowie stanowi najnowocześniejszy obiekt tego typu nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Dlatego zwiedzający zakład są często zaskoczeni, że aż tak bardzo można skomputeryzować, zautomatyzować i zmechanizować fabrykę. Najnowocześniejsza technika umożliwia również bezpośrednie połączenie z drugą fabryką w Niemczech. Dzięki zainstalowanym kamerom i bezpośrednim łączom można na monitorze w Niemczech zobaczyć również to co się dzieje w Sękowie. Obie fabryki pracują według tych samych najwyższych norm jakościowych potwierdzonych w Niemczech najwyższym znakiem jakości DLG przyznanym przez Niemieckie Towarzystwo Rolnicze oraz certyfikatem ISO 9001. W każdej chwili bowiem produkty Sano mogą być dostarczane do innych krajów zarówno z fabryki w Grafenwaldzie jak też z Sękowa, i tak też się dzieje. Polskie Sano nie tylko produkuje, ale także eksportuje premiksy, preparaty mlekozastępcze i koncentraty.

Niestety tak nowoczesnego zakładu nie może zobaczyć każdy. Z jednej strony kierownictwo Sano wychodzi z założenia, że fabryka jest przede wszystkim po to, by produkować, a wizyty zwiedzających nie zawsze sprzyjają uzyskiwaniu maksymalnej wydajności. Z drugiej strony Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Szamotułach, pod którego ścisłym nadzorem fabryka się znajduje, uważa, że w dobie różnych chorób i zagrożeń o wiele bezpieczniej jest ograniczać liczbę zwiedzających. Ale dla przyjaciół i stałych współpracowników oczywiście robi się wyjątki. Dlatego było niezwykle miło gościć ostatnio m.in.
uczestników wycieczki z Pawłowic pod przewodnictwem dr Mariana Kamyczka, zorganizowanej pod auspicjami Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Rolnictwa. Tym bardziej, że zakład zwiedzały osoby, które często żywieniem zwierząt i produkcją pasz zajmują się na co dzień. Jedno jest pewne, że fabryka premiksów w Sękowie robi na każdym duże wrażenie, co zawsze podkreślają wszyscy ją zwiedzający. (rk)


POWIĄZANE

9 września 2019 r. Zarząd KRIR przekazał opinię dotyczącą projektu rozporządzeni...

W ofercie firmy De Heus pojawiły się dwa nowe konserwanty do zabezpieczania dawe...

W MRiRW odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu Roboczego ds. Odbudowy Suwerennośc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę