aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Polagra Farm 2001

24 stycznia 2002

Najlepsi hodowcy zawsze stosują Sano

W dniach 4-7 października 2001 r. odbyły się w Poznaniu największe w Polsce Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-FARM 2001.

Po raz pierwszy byty to targi w nowej, chyba jednak lepszej formule, gdyż dawne targi POLAGRA zostaty podzielone na odbywające się w innym terminie targi żywności POLAGRA FOOD oraz na targi rolnicze POLAGRA-FARM. Obniżone ceny za bilety wstępu do 5 zł spowodowało, że nie stanowiła już ona bariery finansowej dla wielu zwiedzających jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Ponadto „topagrar" dla swoich czytelników zrobił dodatkowo miłą niespodziankę zamieszczając bezpłatną kartę wstępu. Podczas targów odbywała się także Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Krajowa Wystawa Ogrodnicza oraz Forum Rolnicze.
Stoisko Sano wzbudzało jak zwykle największe zainteresowanie wśród zwiedzających pawilon paszowy. Wszyscy rolnicy mogli tu uzyskać wiele ciekawych informacji na temat nowoczesnego i ekonomicznego żywienia zwierząt. W większości stoisko odwiedzali hodowcy, którzy Sano doskonale znają i stosują premiksy oraz cieszące się coraz większą popularnością koncentraty Sano. Dlatego było niezwykle miło gościć wielu znakomitych producentów z różnych, nawet najdalszych zakątków Polski.
Prawdziwy sukces Sano to wystawa zwierząt, gdzie w dwóch halach wystawowych można było spotkać niezwykle licznych sympatyków Sano. Wystawiane przepięknie zbudowane zwierzęta były potwierdzeniem, że w żywieniu nie ma nic lepszego jak produkty i program Sano. Szczególnie dotyczyło to najlepszych z nich, które zdobyły najwyższe wyróżnienia, czyli championaty. I tak komisja oceniająca bydło mleczne w składzie: Roman Januszewski, Mirosław Anczakowski, Marek Karwacki tytuł championa wśród jałowic cielnych przyznała doskonale wszystkim sympatykom Sano znanej Stadninie Koni Dobrzyniewo. Natomiast wśród pierwiastek tytuł championa uzyskała krowa z HZZ Osowa Sień.
Oceniający bydło mięsne: prof. dr hab. Henryk Jasiorowski, Andrzej Firlej, Kamil Stąporek tytuł championa w rasie charolaise i limousine przyznała firmie Radan, natomiast championaty w rasach hereford, siementaler i angus czerwony zdobyta Spółdzielcza Agrofirma Witkowo, czyli od wielu lat największy odbiorca premiksów Sano.

Trzodę chlewna oceniała komisja w składzie: Jerzy Klaba, Tadeusz Bli-charski, Zenon Borczykowski i Czesław Płóciennik. Championaty w poszczególnych, ustalonych wcześniej kategoriach zdobyli:
Janusz Linka z Szadka
- za knurka ras matecznych
Kazimierz Tokarski z Tuszewa
- za knurka ras ojcowskich
Roman Ganczarski z Goruńska
- za loszkę ras matecznych
Andrzej Wincenty z Dobrogostowa
- za loszkę mieszańcową ras matecznych

Ponadto Jan Niewęgłowski z Tchórzewa został wyróżniony za najładniejszą loszkę rasy puławskiej. A więc sami utytułowani hodowcy i ich przepiękne zwierzęta, nic więc dziwnego, że wszyscy z nich stosują premiksy Sano.

Następny sukces Sano to Ogólnopolski Konkurs Mięsności Tuczników, gdzie podczas Polagry wręczono nagrody najlepszym producentom. Wyniki mięsności dotyczyły oceny poubojowej, przeprowadzanej w zakładach mięsnych. Laureatami w poszczególnych grupach liczonych wielkością rocznej sprzedaży zostali:

• do 200 sztuk - Tadeusz Żoczek z Czechowic-Dziedzic (pow. bielski) z wynikiem 59,7%
• do 500 sztuk - Marcin Dziubalski z Lipiec (pow. gostyński) z wynikiem 59,5%
• do 1000 sztuk - Mirosław Sobkowiak z Zalesi (pow. gostyński) z wynikiem 58,4%
• powyżej 1000 sztuk - Jerzy Pawłowski z Trzecianowa (pow. gostyński) z wynikiem 57%.

A więc są to znowu producenci, którzy głównie korzystają z premiksów i doradztwa Sano. Przedstawione rezultaty dowodzą, że w Polsce mamy dobry materiał genetyczny świń, który wymaga tylko dobrego, adekwatnego do tak wysokiej produkcyjności żywienia. A czy może być coś lepszego niż Sano? Dlatego z całą pewnością można uznać, że targi Polagra Farm były dla Sano niezwykle udane. Miło było spotkać się z najlepszymi hodowcami, zobaczyć piękne zwierzęta, podziwiać tak wspaniałe rezultaty. Dlatego wszystkich sympatyków już teraz Sano zaprasza na targi Polagra Farm w przyszłym roku, które odbędą się 10-13 października 2002.
(rk)


POWIĄZANE

Komisja Europejska zezwoliła wzeszłym tygodniu, 26 stycznia 2024r. na stosowanie...

Kazachstan planuje rozpocząć produkcję mieszanek paszowych z surowców alternatyw...

21 września, w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, Mazowiecki Ośrod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę