informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

20 milionów za zboże

1 marca 2004

Sześć prokuratur Apelacji Gdańskiej w ub.r. zajęło oskarżonym i podejrzanym majątek za 30 mln zł. W tym bydgoska Prokuratura Okręgowa 24 mln zł, z czego 20 mln - Prokuratura Rejonowa w Inowrocławiu.

To jedno z największych w Polsce zabezpieczeń majątkowych, dokonanych przez prokuraturę na poczet kar grożących jednemu oskarżonemu. W Inowrocławiu, a dokładnie we wsi Kłopot pod Inowrocławiem, jest nim oskarżony o kombinacje na zbożu niejaki Janusz S. z firmy "Prossob".

Zabezpieczonym przez prokuraturę majątkiem są ruchomości, maszyny, urządzenia produkcyjne, silosy o pojemności 18 tys. litrów każdy, samochody ciężarowe, naczepy itp. Proces Janusza S. rozpoczął się w inowrocławskim sądzie 9 stycznia br. Następną rozprawę wyznaczono na 5 marca. Inowrocławska prokuratura zabezpieczyła też 400 tys. zł w głośnej tzw. aferze cukrowej.

Łącznie w zeszłym roku prokuratury okręgu bydgoskiego wydały około 140 postanowień o zabezpieczeniu majątku. Rok wcześniej tylko 55 na kwotę 5 mln zł. I był to rówież w roku 2002 najlepszy wynik wśród prokuratur gdańskiej apelacji. - W połowie ub.r. zmieniły się przepisy, dzięki którym znacznie łatwiej zajmuje się nam majątek uzyskany na drodze przestępstwa - mówi Piotr Grzegorek, zastępca szefa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

W ub. r. śledczy z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ zabezpieczyli 100 tys. zł u bydgoskiego komornika, który oskarżony jest o przekroczenie swych uprawnień. Sprawa czeka na epilog w sądzie.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo KRIR w sprawie zaliczek na poczet płatności bezpośrednich,...

W terminie od dnia 15.01.2019 r. do dnia 25.06.2019 r. Agencja prowadzi nabór wn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę