Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

ARR pozbywa się nadwyżek zbożowych

7 lipca 2005

250 tys. ton pszenicy mogą zakupić przedsiębiorcy z magazynów interwencyjnych Agencji Rynku Rolnego i wywieźć poza Unię Europejską. Oferty w pierwszym przetargu można składać w ARR do 14 lipca br.

W ofercie zakupu zbóż przedsiębiorcy określają cenę, w jakiej chcą kupować pszenicę z zapasów interwencyjnych ARR. W tym sezonie ARR sprzedała już 76 tys. ton pszenicy na eksport poza Unię Europejką. Termin składania ofert w następnym przetargu częściowym, wygasa w każdy czwartek.  Przetarg został ogłoszony na podstawie Rozporządzenia Komisji Europejskiej (WE) NR 1061/2005 z 6 lipca 2005 r.

Przedsiębiorcy mogą także wywozić do niektórych krajów trzecich zboże zakupione na wolnym rynku i uzyskiwać do niego dopłatę eksportową. W całej UE przedsiębiorcy mogą sprzedać w ten sposób poza Unię Europejską 2 mln ton pszenicy i 1 mln ton jęczmienia. Oferty w pierwszym przetargu można składać w ARR do 14 lipca br. W ofercie przedsiębiorcy określają wysokość dopłaty eksportowej, jaką chcieliby uzyskać. Kolejne przetargi odbywają się w każdy czwartek.

Przetarg został ogłoszony na podstawie Rozporządzeń Komisji Europejskiej (WE) NR 1058 i 1059 z 6 lipca 2005 r. Agencja Rynku Rolnego administruje w Polsce Wspólną Polityką Rolną Unii Europejskiej.


POWIĄZANE

Stosowanie uproszczeń, skracanie płodozmianów, a przede wszystkim uprawa w monok...

Rok 2023 jest kolejnym sezonem z cyklicznie występującymi ekstremami pogodowymi ...

W Polsce produkuje się nawet 75 proc. światowych zasobów aronii. Popularność teg...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę