informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ceny - Kwiaty

19 stycznia 2007

Przed Dniem Babci i Dziadka ruch na rynku kwiatów nie wzrósł znacząco, a to zdaniem pracowników giełd dlatego, że asortyment jest ogromny. Powodzeniem cieszą się głównie kwiaty doniczkowe , ale rośliny cięte także znajdują nabywców. Wzrosły nieco ceny gerber.

W Poznaniu za jedną trzeba zapłacić teraz od 2 do 2 złotych 80 groszy. Zdrożały także słoneczniki, chryzantemy gałązkowe i lilie. Te o 3 pąkach kosztują od 5 do 6 złotych.

Mimo, że mamy styczeń na rynku w podwarszawskich Broniszach można znaleźć pełną gamę wiosennych tulipanów, nawet w kilkudziesięciu odmianach, na Śląskiej Giełdzie Kwiatowej dopiero się pojawiają. Za jedną sztukę krajową trzeba zapłacić od 80 groszy do 1,40 złotych. Importowane kosztują najczęściej złotówkę.

Różnice w cenach kwiatów doniczkowych są bardzo duże. Podczas gdy w Poznaniu za duże cyklameny zapłacimy maksymalnie 6 złotych, na Śląsku 7,5 złotego, to w Podwarszawskich Broniszach aż 10 złotych. Najtańsze są prymule i pojawiające się pierwsze stokrotki.


POWIĄZANE

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...

Kampania ma na celu promocję europejskich jabłek na rynku Zjednoczonych Emiratów...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę