Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Ceny - Rzepak

3 grudnia 2015
Trudno przypomnieć sobie taki sezon rzepakowy jak ten, komentują maklerzy. Zwykle o tej porze roku w magazynach producentów nie było już śladu po nasionach. W tym jest odwrotnie. Kto może sobie pozwolić na przechowywanie rzepaku, próbuje poczekać na lepsze czasy. Kto nie ma takiej możliwości oddaje nasiona do depozytu dużych firm. I już po dzisiejszych notowaniach widać, że taki ruch może być opłacalny.

W ciągu zaledwie dwóch dni, ceny skupu rzepaku wzrosły średnio o 50 złotych za tonę. Na przykład zakłady w Kruszwicy płacą teraz 1330 złotych. Ruch zrobił się także w portach. Od rana eksporterzy skupują nasiona po 1320 złotych. To efekt wyższych cen na giełdzie MATIF w Paryżu. Gdzie od początku sierpnia rzepak podrożał do ponad 400 euro za tonę. Nie bez znaczenia jest też sytuacja w Gruzji.

Tymczasem na rynku śruty zainteresowanie zakupami niewielkie. Śruta sojowa kończy tydzień na nieco wyższym poziomie niż kilka dni temu. Śruta rzepakowa kosztuje 550 złotych za tonę. Dla transakcji powyżej 100 ton cena jest sporo niższa.

CENY ŚRUTY              zł/t
sojowa            1130              
rzepakowa          510 - 550
słonecznikowa      510   


POWIĄZANE

W ogrodzie niezależnie od pory roku zawsze jest coś do zrobienia, a jednym z klu...

W wieloletnich uprawach ogrodniczych często stajemy w obliczu dylematów: jak int...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę