Claas_20.11.2020

Ceny warzyw bardzo zróżnicowane

19 lipca 2005

Na rynkach hurtowych ceny warzyw bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od regionu dostaw. Tam gdzie od dłuższego czasu panuje susza, notowania wyraźnie są wyższe.

W podwarszawskich Broniszach wzrosły ceny ziemniaków, a dostawy są mniejsze niż zazwyczaj. Drogie są też kalafiory. Na rynki zaglądają też przedstawiciele rosyjskich firm. Kupują najczęściej ogórki, pomidory i kapustę.

Straty liczą producenci jabłek deserowych. Załamanie w handlu trwa, co oznacza, że owoce z przechowali z kontrolowaną atmosferą sprzedawane są za przysłowiowe grosze. W Sandomierzu za kilogram jabłek można dostać 60-70 groszy. Notowania rzadko sięgają złotówki. Dla producentów to nauczka- mówią eksperci- w przyszłym roku powinni otworzyć przechowalnie już w styczniu i systematycznie pozbywać się zapasów.

Na rynkach hurtowych można już kupić morele i brzoskwinie z krajowych zbiorów. Ceny w porównaniu z towarem z importu są atrakcyjne. W pełni również sezon na maliny. W hurcie można je kupić już od 2 i pół złotego za kilogram.


POWIĄZANE

Dietetycy zalecają obecnie, aby warzywa i owoce stanowiły co najmniej połowę, te...

Pandemia wygenerowała dodatkowy popyt na owoce jagodowe. Produkcja wzrosła o 10%...

W ciągu czterech miesięcy geoserwis Susza 2020 odwiedziło 2514 użytkowników, któ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę