Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Ceny warzyw bardzo zróżnicowane

19 lipca 2005

Na rynkach hurtowych ceny warzyw bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od regionu dostaw. Tam gdzie od dłuższego czasu panuje susza, notowania wyraźnie są wyższe.

W podwarszawskich Broniszach wzrosły ceny ziemniaków, a dostawy są mniejsze niż zazwyczaj. Drogie są też kalafiory. Na rynki zaglądają też przedstawiciele rosyjskich firm. Kupują najczęściej ogórki, pomidory i kapustę.

Straty liczą producenci jabłek deserowych. Załamanie w handlu trwa, co oznacza, że owoce z przechowali z kontrolowaną atmosferą sprzedawane są za przysłowiowe grosze. W Sandomierzu za kilogram jabłek można dostać 60-70 groszy. Notowania rzadko sięgają złotówki. Dla producentów to nauczka- mówią eksperci- w przyszłym roku powinni otworzyć przechowalnie już w styczniu i systematycznie pozbywać się zapasów.

Na rynkach hurtowych można już kupić morele i brzoskwinie z krajowych zbiorów. Ceny w porównaniu z towarem z importu są atrakcyjne. W pełni również sezon na maliny. W hurcie można je kupić już od 2 i pół złotego za kilogram.


POWIĄZANE

12. kwietnia, minister rolnictwa wydał zezwolenie na stosowanie środka ochrony r...

Od 17 maja do 27 czerwca 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnict...

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na Krajowe D...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę