informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ceny - Zboża

3 lipca 2007
Ostatni tydzień na rynku zbóż był bardzo gorący. Przyczyniły się do tego duże, zachodnie firmy eksportowe, które w naszych portach szukały ziarna. Producenci, których kilka miesięcy temu nie skusiły wysokie ceny pszenicy i jęczmienia, teraz sprzedawali wszystko po dużo niższym kursie. Tonę pszenicy po 580 złotych z dowozem, tonę jęczmienia po 550 złotych w magazynie. To bardzo dobra cena jak na rozpoczęte w zeszłym tygodniu żniwa. Na południu zbierany jest jęczmień, na północy i zachodzie zacznie się dziś koszenie rzepaku. W wielu magazynach wciąż leży zeszłoroczne żyto. Ale czy 520 złotych za tonę pozwoli na dokonanie transakcji?

Będzie to trudne, bo za tonę żyta z nowych zbiorów kupujący oferują maksymalnie 490 złotych. Tona pszenicy z dowozem osiągnęła cenę 590 złotych. To się jeszcze może zmienić na korzyść producentów, ale podwyżki nie powinny być duże.

Zboża z tegorocznych zbiorów umowy kontraktacyjne

pszenica 560-590
jęczmień 550-560
żyto i pszenżyto 480-490
rzepak 970-990


POWIĄZANE

Carrefour Polska kontynuuje rozwój nowego modelu współpracy z polskimi producent...

W związku ze stanowiskiem Lubelskiej Izby Rolniczej dotyczącym podjęcia działań ...

W tym roku aura była sprzyjająca dla producentów buraków cukrowych. Prawie w cał...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę