GUS_230920_750x100_stat

Ceny - Zboża

11 września 2007
Na rynku zbóż tylko lekkie wzrosty. Gwałtowne skoki w górę na razie się skończyły - mówią maklerzy. Ceny transakcyjne na pszenicę konsumpcyjną wynoszą od 850 do 900 złotych za tonę, ale te najwyższe dotyczą sprzedaży ziarna o bardzo dobrych, parametrach i dużych partiach towaru. Mniej można było zapłacić tylko na piątkowym przetargu Agencji Rezerw Materiałowych.

10 tysięcy ton pszenicy zostało sprzedane po cenie wywoławczej czyli po 840 złotych za tonę. Pszenica paszowa jest sporo tańsza, ale nikt jej nie wystawia. Bardzo poszukiwany jest jęczmień. Ceny zaczynają się od 780 złotych za tonę. Mało jest owsa o dobrych parametrach, a takiego właśnie potrzebują młyny. Najsłabszy jest na północy kraju, tu 80 % ziarna nie spełnia odpowiednich norm. Tonę tego zboża kosztuje około 700 złotych.

Na północy kraju kukurydzy ze starych zapasów już nie ma, na południu niewielkie ilości można jeszcze kupić po 820 złotych za tonę. Za czeskie ziarno trzeba zapłacić o 40 złotych więcej. Rolnicy przygotowują się teraz do pierwszych zbiorów kukurydzy, które ruszą za kilka dni.

Kukurydza
Giełdy towarowe       zł/t
Polska               820
Czechy (import)      860


POWIĄZANE

W dniu 18 października br. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolnicze...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu zaprasza 6 list...

W dniu 30 października 2020 r. upływa termin składania w KOWR deklaracji dotyczą...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę