informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ceny - Zboża

10 grudnia 2007
I już po korekcie. Rynek zbóż nabiera rozpędu. Po kilku tygodniach przecen, podwyżki stają się coraz bardziej zauważalne. Średnio ceny zbóż poszły w górę o 10 – 15 złotych za tonę.

Trudno dziś kupić pszenicę konsumpcyjną poniżej 800 złotych. Zmiana trendu na rynku to przede wszystkim efekt podwyżek na zachodzie Europy. Tam w ostatnim czasie ceny pszenicy konsumpcyjnej wzrosły o 30 euro za tonę. Dochodzą do 245 euro. Tak jest między innymi na giełdzie MATIF w Paryżu.

Nie bez wpływu na sytuację były także przetargi Agencji Rezerw Materiałowych, gdzie tonę pszenicy wystawiano po 810 złotych. Lepiej sprzedają się zboża paszowe, bo młyny zdążyły zrobić zapasy.

W końcówce roku podaż ziarna zwykle wzrasta, mimo to niewykluczone są kolejne podwyżki. Najprawdopodobniej będziemy mieli z nimi do czynienia już w styczniu – komentuje Zbigniew Solecki z giełdy Roleptrol w Łodzi.

CENY RYNKOWE ZBÓŻ PASZOWYCH zł/kg
pszenica   780 – 800
jęczmień   710 – 750
owies      560 – 580
kukurydza  700 – 750


POWIĄZANE

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...

Kampania ma na celu promocję europejskich jabłek na rynku Zjednoczonych Emiratów...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę