aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ceny - Zboża

3 grudnia 2015
Zboża już nie tanieją w takim tempie jak ostatnio, ale wciąż są na niskim poziomie. To głównie za sprawą dużego importu ziarna przede wszystkim z Niemiec, ale także z Ukrainy, Czech, Słowacji i Węgier. Spadki zahamowały jednak informacje o suszy. Maklerzy z łódzkiej giełdy towarowej Rolpetrol dostali pod koniec ubiegłego tygodnia pierwsze oferty zbóż ozimych już z tegorocznych zbiorów na Ukrainie, u nas rozpoczną się prawdopodobnie za 3 tygodnie.

Mimo to część naszych rolników wciąż trzyma jeszcze stare ziarno. Na północy kraju bardzo dużo jest pszenicy zarówno w portach jak i w magazynach. Tonę konsumpcyjnej można już kupić za 740 złotych, paszowej za 700 złotych. Wszystko zależy od ilości i jakości. Młyny kupują bardzo ostrożnie, najwyżej po 500 ton, licząc, że ceny jeszcze spadną - informuje Renata Barczyk z biura maklerskiego Start w Szczecinie.

W znacznych ilościach dociera do nas kukurydza z importu. Na giełdach towarowych w centralnej i południowej Polsce jest jej bardzo dużo w ofertach, na północy nieco mniej. Na granicy z Niemcami trzeba zapłacić minimum 750 złotych za tonę ziarna, na granicy z Ukrainą blisko o 50 złotych mniej.

KUKURYDZA   
na granicy          zł/t
z Niemcami        750-760
z Ukrainą         680-705POWIĄZANE

Okres letni jest odpowiedni dla rozpoczęcia upraw. Wiele warzyw możecie zasiać n...

Łączna powierzchnia uprawy kukurydzy w Polsce w roku 2023 przekroczyła 1,8 mln h...

Ochrona fungicydowa  stała się podstawowym zabiegiem w agrotechnice uprawy zbóż ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę