informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Choinkowe żniwa

17 listopada 2003

Czy Święty Mikołaj - ten prawdziwy, z Finlandii - będzie miał choinkę z Polski? Niewykluczone. W Skoczowie koło Karlina rozpoczęły się właśnie choinkowe żniwa. Drzewka z tej największej w Polsce plantacji trafią nie tylko do Finlandii, ale także Danii, Szwecji i Norwegii.

Wyjątkowe drzewka- jodły kaukaskie, to właśnie one, a nie pospolite świerki są najmodniejszymi choinkami w Europie Zachodniej. Zanim jednak osiągną odpowiednie rozmiary i wygląd trzeba co najmniej 8 lat żmudnej pracy hodowlanej.

Nawożenie, odchwaszczanie, opryski - wszystko po to by drzewka były zdrowe. Odpowiedni kształt uzyskuje się dzięki przycinaniu gałązek. Na niektórych jodłach zawiesza się nawet specjalne ciężarki, a do czubków przywiązuje...bambusy. Wszystko po to, aby choinki miały gałązki pochylone pod odpowiednim kątem.

Do świąt zostanie sprzedanych 40 tys. choinek -większość trafi na eksport.


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Kujawsko – Pomorskie to ważny rolniczo region kraju, nie tylko z powodu dużego a...

W dniu 15 maja 2019 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę