informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Czy producenci zaczną pozbywac się zboża?

9 grudnia 2003

Cena zbóż nieustannie pnie się w górę i chociaż kontahenci starają się nie przekraczać 700 zł/t, to zdarzają się już i takie transakcje na giełdach towarowych. Ci, którzy kupują po 5–10 ton ziarna, muszą się liczyć z tak wysokimi stawkami. Zbóż jest bardzo mało w ofertach, więc to sprzedający dyktują cenę – oceniają maklerzy.

Taka sytuacja nie pozostaje bez wpływu na ceny mąki. Te również rosną – w ciągu tygodnia od kilku do kilkunastu groszy za kilogram, w zależności od regionu Polski. Na razie import nie wchodzi w grę, chociaż podobno w naszych portach pojawiła się próbna dostawa ziarna z Brazylii po 655 zł/t.

Wraz ze wzrostem cen pszenicy drożeją na giełdach towarowych także inne zboża. Za tonę kukurydzy trzeba zapłacić już nawet 610 zł. Dobrą ceną, według maklerów, jest 580 zł/t. Zdrożało także żyto.


POWIĄZANE

Celem podejmowanych działań jest budowa nawyku codziennego spożywania polskich o...

Wzrasta świadomość rolników i ogrodników w kwestii korzyści płynących ze stosowa...

Kampania ma na celu promocję europejskich jabłek na rynku Zjednoczonych Emiratów...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę