aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Drogie kalafiory

7 lipca 2005

Zakłady przetwórcze płacą za porzeczki czerwone i maliny mniej niż przed rokiem. Zbiory czereśni, a także wiśni i śliwek zapowiadają się gorzej niż w ubiegłym roku, dlatego można się spodziewać, żeprzynajmniej za te owoce sadownicy uzyskają korzystniejsze stawki, wyższe niż w poprzednim sezonie.

W tym tygodniu za kilogram truskawek bez szypułek przemysł płaci 1,06 - 1,29 zł, czyli więcej niż w końcu czerwca. Za truskawki deserowe z szypułką spółdzielnie ogrodnicze podniosły ceny skupu o 25 gr, do 1,55 zł za kg. Ale to i tak o 45 gr mniej niż w ubiegłym roku. Truskawki się już kończą i podaż tych owoców z każdym dniem maleje - informuje Grażyna Stępka z IERiGŻ.

Spółdzielnie rozpoczęły już skup ogórków gruntowych (1,2 zł za kg) oraz fasolki szparagowej (4,08 zł kg). Wczesne warzywa tanieją. Wyjątkiem są kalafiory i kapusta biała, gdyż ich podaż nie jest duża.

W skupie na eksport potaniały pomidory, ogórki, cebula, buraki. Natomiast podrożały (o 86 proc.) kalafiory, które są dwukrotnie droższe niż przed rokiem. To wynik mniejszych plonów, spowodowanych suszą.


POWIĄZANE

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...

Ukraińcy wyręczyli rząd polski w rozwiązaniu problemu z niekontrolowanym importe...

Rolnicy protestują w słusznej sprawie i rząd powinien bardzo szybko zasiąść z ni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę