informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Drożeją warzywa i owoce

24 stycznia 2006

Drożeją warzywa, które i tak kosztują znacznie więcej niż przed rokiem. Podstawowe, jak kapusta czy cebula, nawet dwa razy więcej. Stosunkowo dużo trzeba także płacić za ziemniaki.

Zbiory warzyw były w tym sezonie mniejsze niż w zeszłym. Dużo skupiły w końcu roku zakłady przetwórcze przygotowujące ofertę na eksport. Ostatnio mniejsze są dostawy na rynek z powodu warunków atmosferycznych.

Dość niespodziewanie drożeją jabłka. Przewidywano raczej spadek ich cen w związku z wstrzymaniem eksportu do Rosji. Tymczasem duże ilości tych owoców kupują inne kraje na Wschodzie. Popyt jest duży i ceny z tygodnia na tydzień rosną. Natomiast w handlu mięsem nadal zastój.Słaby popyt zarówno w obrocie wewnętrznym, jak i na eksport spowodował spadek cen. Dotyczy to półtusz, najlepszych mięs (szynka i schab) czy tych najtańszych, jak głowy, skórki, tłuszcze.


POWIĄZANE

W dniu 15 maja 2019 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu s...

Wiosna to tradycyjnie czas prezentacji oferty rynkowej, którą przedstawiają firm...

W tym sezonie wielu rolników kończy już sadzenie ziemniaków. Aura im sprzyja. Po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę