CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Eko nasiona spod Kutna

20 kwietnia 2007
PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Gołębiew Sp. z .oo już od kilku lat i to powodzeniem specjalizuje się w produkcji ekologicznych nasion. W  Gołębiewie koło Kutna oraz w Strugach koło Szymanowa pod nadzorem specjalistów w sprawdzonych gospodarstwach ekologicznych produkowane są obecnie nasiona ekologiczne -  42 solidnych odmian warzyw , w 16 gatunkach. 

Odmiany te znane są nie tylko w Polsce , ale przede wszystkim zagranicą głównie w Chinach i w Niemczech.  Łatwo je rozpoznać po charakterystycznym szarym opakowaniu i specjalnych oznaczeniach certyfikujących.
- Plantico Gołębiew jest firmą z ponad 100 – letnią tradycją . Przechodziła wiele reorganizacji i zmian , w efekcie czego powstała jedna z największych
polskich firm zajmujących się hodowlą i nasiennictwem warzyw i kwiatów. O
jakości i popularności naszych odmian świadczy wiele zdobytych nagród , w tym siedem medali Międzynarodowych Targów Poznańskich ,,Polagra’’ – mówi Maciej Studziński, zastępca dyrektora spółki PlantiCo Gołębiew.
Obecnie głownie kierunki hodowli to: cebula, por, marchew , fasola szparagowa i na suche nasiona, ogórki gruntowe i pod osłony, pomidor gruntowy, papryka, pietruszka, rzodkiewka, kalafior oraz sałata i burak ćwikłowy.
POWIĄZANE

W dniu 15 września 2017 r. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się war...

1 października br. w Unii Europejskiej dojdzie do silnej deregulacji rynku cukru...

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 24.08.2017 światowa prod...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę