Francuska kukurydza

3 marca 2004

Kukurydza zdobywa coraz większą popularność i uznanie hodowców drobiu, trzody czy bydła. Stany Zjednoczone co prawda przodują w produkcji tego ziarna, ale i Europa zaczyna bardziej je doceniać.

W Europie pierwsze miejsce w tej dziedzinie zajmuje Francja. Kukurydzę uprawia się tutaj na powierzchni wynoszącej ponad 3 miliony hektarów. Tuż za nią są Niemcy i Włochy.

Luc Esprit Francuska Federacja Produkcji Nasion Kukurydzy i Sorgo: "Należy stwierdzić, że w Europie, w krajach należących do Unii Europejskiej nie ma dzisiaj nadprodukcji kukurydzy - wręcz przeciwnie. Uważam zatem, że jest teraz bardzo dobry czas by skonsolidować działania hodowców, plantatorów, producentów nasion - by wykorzystać wszelki dostępny potencjał - jak np. dobre gleby, szybki rozwój hodowli. Uważam, że Polska w tych działaniach może znaleźć swoje ważne miejsce."

W Polsce kukurydza w ub. roku zajmowała blisko 600 tys. ha. Na wielu plantacjach z powodu suszy nie uzyskano zbyt wysokich plonów. W Krajowym Centrum Doradztwa w Brwinowie o współpracy na najbliższe lata rozmawiali francuscy i polscy eksperci.


POWIĄZANE

Doświadczyliśmy wolnego czasu, wspólnego przygotowywania posiłków i jedzenia w r...

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na Krajowe D...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 27  maja 2020 r. do Ministra Rolnic...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę