aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Gdzie jeszcze brakuje zbożą

11 czerwca 2003

Kontrole elewatorów w Kujawsko - Pomorskiem przeprowadzone przez policję gospodarczą oraz pracowników Agencji Rynku Rolnego wykazały, że brakuje ponad 16 tys. ton zboża.

Tymczasem, jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Pomorska", z Prossobu w Kłopocie pod Inowrocławiem zniknęło dodatkowo 12 tys. ton ziarna.
 
W regionie - jak wcześniej informowała "GP" – wykryto dwa przypadki zniknięcia zboża. W Kadeksie w Żninie zginęło ok. 1,2 tys. ton pszenicy i żyta. Firmie Prossob w Kłopocie pod Inowrocławiem brakuje ponad 15 tys. ton pszenicy. 
 
Kontrolerzy stwierdzili niedobór ziarna w magazynach w: Kłopocie (ok. 5 tys. ton), Kierzkowie (ok. 1,4 tys. ton) i Gnieźnie (ok. 8,6 tys. ton).
 
Teraz ARR w Poznaniu chce odzyskać pieniądze za zboże, które "wyparowało". "Obciążymy firmy materialnie" - mówi dyr. Andrzej Stachowiak. Na razie nie wiadomo, ile zapłacą: "Trwa liczenie" - wyjaśnia dyrektor.
 
Śledztwo w sprawie zniknięcia zboża prowadzą prokuratury w Żninie i Inowrocławiu. Jak nieoficjalnie dowiedziała się "GP", w Prossobie (oprócz 15 tys. ton pszenicy) brakuje dodatkowo 12 tys. ton. "Możemy powiedzieć o kolejnym dużym niedoborze" - wyjaśnia prokurator Andrzej Nowak. 
 
Jednak jego wielkość nie została udokumentowana. Prokuratura w Inowrocławiu wydała nakaz dokładnego przeszukania budynków należących do Prossobu i jego właścicieli.
 
 Także prokuratura żnińska nie zakończyła śledztwa: "Przeszukujemy jednostki podległe Kadeksowi na terenie Żnina i okolic" – informuje prokurator Wojciech Jabłoński. "Postępowanie jest w toku".


POWIĄZANE

Miedź i krzem to pierwiastki, które mają duże znaczenie w stymulowaniu odpornośc...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę