Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Gorzkie kontrakty w Cukrowni Werbkowice

22 kwietnia 2004

Związkowcy z Cukrowni Werbkowice chcą zablokować wywóz cukru sprzedanego ze stratą.

Związkowcy z Cukrowni Werbkowice oskarżają kierownictwo Krajowej Spółki Cukrowej o zawarcie niekorzystnego kontraktu, w wyniku którego cukrownie w Werbkowicach i Lublinie straciły około 9 mln zł.

W pierwszych dniach kwietnia związkowcy powiadomili Prokuraturę Apelacyjną w Lublinie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Obwiniają Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej o zawarcie niekorzystnych dla cukrowni umów sprzedaży cukru warszawskiej firmie HOOP.

W pierwszych dniach marca br. kierownictwo KSC w Toruniu zawarło umowę, na podstawie której warszawskiej firmie sprzedano 2,5 tys. ton cukru pochodzącego z cukrowni w Lublinie i Werbkowicach. Cukier sprzedano po 1720 zł za tonę. Związkowcy podkreślają, że cena rynkowa cukru w tym czasie wahała się od 2,5 do 2,8 tys. zł. Pod koniec marca Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej ponownie sprzedał cukier tej samej firmie. Tym razem 6 tys. ton. Połowę w cenie 1750 zł za tonę i drugą połowę - po 1,8 tys. zł za tonę.

Straty cukrowni są znacznie wyższe niż wyliczono, ponieważ to cukrownia własnym transportem dostarcza do Warszawy sprzedany cukier. Przedstawiciele czterech związków działających w Cukrowni Werbkowice domagają się wstrzymania dostaw i renegocjacji niekorzystnych kontraktów.
W zawiadomieniu złożonym w Prokuraturze Apelacyjnej, związkowcy z Cukrowni Werbkowice obwiniają Zarząd KSC o nadużycie uprawnień i wyrządzenie szkody wielkich rozmiarów.


POWIĄZANE

Herbicydy to filar produkcji roślinnej. Jednak, by działały skutecznie, trzeba j...

W wieloletnich uprawach ogrodniczych często stajemy w obliczu dylematów: jak int...

W ogrodzie niezależnie od pory roku zawsze jest coś do zrobienia, a jednym z klu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę