Koalicja na rzecz biopaliw

24 czerwca 2008

20 czerwca 2008 r. w Warszawie Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju (PSPO), Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku (KZPR) i Krajowa Izba Biopaliw (KIB) podpisały Porozumienie określające zasady współpracy, mającej na celu rozwój oraz promocję polskiej branży rzepakowej, olejowej oraz biopaliwowej, jak również upowszechnianie produkcji i stosowania biopaliw, biokomponentów oraz roślin energetycznych, zarówno w kraju jak i za granicą.
Mając na uwadze przyspieszenie rozwoju biopaliw w Polsce, a także zwiększenie skuteczności działań w tym zakresie PSPO, KZPR i KIB postanowiły podjąć bliską współpracę i zawiązać koalicję na rzecz biopaliw Wspólnym zamierzeniem tej  organizacji jest przede wszystkim współpraca w kreowaniu polityk służących rozwojowi uprawy roślin oleistych, przemysłu tłuszczowego i biopaliwowego, promocja technologii wytwarzania i wykorzystywania biokomponentów i biopaliw. Ponadto wypracowywanie wspólnych oświadczeń, opinii i analiz, kampanii informacyjnych i prac badawczych, uczulając w ten sposób na ocenę problemów w pełnym łańcuchu produkcyjnym, poczynając od: uprawy rzepaku, poprzez technologię przetwarzania, do zastosowania biopaliwa w pojazdach silnikowych, współdziałanie z administracją państwową i samorządową w kreowaniu polityki i prawodawstwa ułatwiającego promocję, rozwój rynku i technologii wytwarzania biokomponentów    i biopaliw i inicjowanie oraz wspieranie działań, mających na celu doskonalenie warunków dla opłacalności produkcji i stosowania biopaliw oraz zwiększenie popytu na biopaliwa.
- Na czele Koalicji  stoi Przewodniczący, który reprezentuje ją na zewnątrz.
Funkcja Przewodniczącego KOALICJI sprawowana będzie na zasadzie 6 – cio miesięcznej rotacji, kolejno przez prezesów KIB, PSPO i KZPR.
Do realizacji celów określonych w niniejszej KOALICJI powołano Prezydium, które tworzą Prezesi KIB, PSPO i KZPR – mówi Ewa Myśliwiec z Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju.

 


POWIĄZANE

W ostatnich latach i miesiącach sytuacja geopolityczna oraz rynkowa sprawiła, że...

Rolnicy - producenci papryki z polskiego zagłębia paprykowego na Południu Mazows...

CO W INTERNECIE PISZCZY?…. CZYLI SPRZEDAŻ MATERIAŁU SIEWNEGO W Internecie W złot...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę