Konferencja prasowa wicepremiera Andrzeja Leppera

12 kwietnia 2007
Na wczorajszej konferencji prasowej wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper przedstawił projekt zarządzenia w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji kontroli ferm wielkoprzemysłowych, przeprowadzanych przez służby kontrolne podległe Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do zadań Zespołu należeć będzie nie tylko nadzór, ale także przedstawianie propozycji projektów planu kontroli oraz przedkładanie Ministrowi, raz na pół roku, raportu zbiorczego dotyczącego przeprowadzanych kontroli wraz z wnioskami i propozycjami zaleceń pokontrolnych.

Jak podkreślił wicepremier Andrzej Lepper najważniejszym zadaniem będzie ścisłe egzekwowanie przepisów prawnych, zgodnych przecież z prawodawstwem unijnym, w zakresie prowadzenia ferm wielkoprzemysłowych, zwłaszcza w zakresie dobrostanu zwierząt i zgodności z normami ochrony środowiska.

W drugiej części konferencji prasowej szef resortu rolnictwa odniósł się do kwestii biopaliw. Wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper powiedział, że sprawa ta nie została rozstrzygnięta. Podkreślił znaczenie wspólnego stanowiska resortu i rolniczych związków zawodowych, których przedstawiciele uczestniczyli również w konferencji. Spotkanie z dziennikarzami odbywało się bowiem w przerwie rozmów konsultacyjnych pomiędzy resortem rolnictwa a związkami zawodowymi.

Wicepremier Andrzej Lepper powiedział, że nie widzi na razie możliwości rozwiązania sporu pomiędzy resortem rolnictwa, a resortem finansów i dlatego w dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie z prezesem Rady Ministrów Jarosławem Kaczyńskim, w którym uczestniczyć będą szefowie resortów rolnictwa, gospodarki i finansów.

Wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper zwrócił uwagę na konieczność pilnego rozwiązania problemów dotyczących produkcji biokomponentów, gdyż czekają na to zarówno rolnicy, jak i firmy zainteresowane podjęciem takiej produkcji, a czasu na podjęcie decyzji jest już coraz mniej.
Szef resortu rolnictwa przypomniał, że na dzień dzisiejszy prognozy dotyczące plonów rzepaku są bardzo dobre, a brak rozwiązań systemowych dotyczących produkcji biokomponentów może spowodować, że cena tony rzepaku może spaść do drastycznie niskiego poziomu rzędu 500-600 zł/t.


POWIĄZANE

W skali całego świata niemal 90% wszystkich roślin kwiatowych (nasiennych) potrz...

Zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu Producentów Oleju tłocznie przerobiły w I pół...

W ostatnich latach i miesiącach sytuacja geopolityczna oraz rynkowa sprawiła, że...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę