Konferencja prasowa wicepremiera Andrzeja Leppera

12 kwietnia 2007
Na wczorajszej konferencji prasowej wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper przedstawił projekt zarządzenia w sprawie powołania Zespołu do spraw koordynacji kontroli ferm wielkoprzemysłowych, przeprowadzanych przez służby kontrolne podległe Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do zadań Zespołu należeć będzie nie tylko nadzór, ale także przedstawianie propozycji projektów planu kontroli oraz przedkładanie Ministrowi, raz na pół roku, raportu zbiorczego dotyczącego przeprowadzanych kontroli wraz z wnioskami i propozycjami zaleceń pokontrolnych.

Jak podkreślił wicepremier Andrzej Lepper najważniejszym zadaniem będzie ścisłe egzekwowanie przepisów prawnych, zgodnych przecież z prawodawstwem unijnym, w zakresie prowadzenia ferm wielkoprzemysłowych, zwłaszcza w zakresie dobrostanu zwierząt i zgodności z normami ochrony środowiska.

W drugiej części konferencji prasowej szef resortu rolnictwa odniósł się do kwestii biopaliw. Wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper powiedział, że sprawa ta nie została rozstrzygnięta. Podkreślił znaczenie wspólnego stanowiska resortu i rolniczych związków zawodowych, których przedstawiciele uczestniczyli również w konferencji. Spotkanie z dziennikarzami odbywało się bowiem w przerwie rozmów konsultacyjnych pomiędzy resortem rolnictwa a związkami zawodowymi.

Wicepremier Andrzej Lepper powiedział, że nie widzi na razie możliwości rozwiązania sporu pomiędzy resortem rolnictwa, a resortem finansów i dlatego w dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie z prezesem Rady Ministrów Jarosławem Kaczyńskim, w którym uczestniczyć będą szefowie resortów rolnictwa, gospodarki i finansów.

Wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper zwrócił uwagę na konieczność pilnego rozwiązania problemów dotyczących produkcji biokomponentów, gdyż czekają na to zarówno rolnicy, jak i firmy zainteresowane podjęciem takiej produkcji, a czasu na podjęcie decyzji jest już coraz mniej.
Szef resortu rolnictwa przypomniał, że na dzień dzisiejszy prognozy dotyczące plonów rzepaku są bardzo dobre, a brak rozwiązań systemowych dotyczących produkcji biokomponentów może spowodować, że cena tony rzepaku może spaść do drastycznie niskiego poziomu rzędu 500-600 zł/t.


POWIĄZANE

Ubiegłoroczne zbiory kukurydzy na ziarno są już prawie zakończone. W niektórych ...

Przypominamy, że 15 stycznia 2021 r. upływa termin składania w Krajowym Ośrodku ...

Rolnicy planujący inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed suszą powinni pami...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę