KZPR proponuje

11 marca 2008
Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku zwróciło się do szefa resortu rolnictwa  z prośbą o uwzględnienie konieczności dopisania kodu CN dla samoistnych biopaliw w Ustawie o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej z 10 marca 2006 r.
- Pragniemy podkreślić, iż na mocy Ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym i niektórych innych ustaw z 11 maja 2007 r. estry metylowe zostały dopisane do tabeli produktów akcyzowych a wysokość akcyzy została ustalona w kwocie 10 zł/1000 l. Umożliwia to użycie w ustawie o zwrocie podatku akcyzowego… zapisu, który dawałby możliwość wyliczania corocznie przez Radę Ministrów wartości zwrotu akcyzy na podstawie poniższego wzoru oraz informacji z rejestru rolników prowadzonego przez Agencję Rynku Rolnego:wartość akcyzy od oleju napędowego + wartość akcyzy od estrów metylowych/etylowych- ( % ) udział samoistnych biopaliw w rynku paliw rolniczych – mówi Mariusz Olejnik, prezes zarządu Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku.
Jednocześnie zdaniem KZPR rolnicy znajdujący się w rejestrze rolników nie musieliby składać faktury VAT w celu uzyskania zwrotu akcyzy od paliw użytych w rolnictwie.
Powyższe rozwiązanie wykorzystuje art. 2 oraz art. 15 ust. 3 Dyrektywy Rady 2003/96/WE z dnia 27 października 2003 r.
 Propozycję tych zmian KZPR przekazało również do Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Senackiej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
                                


POWIĄZANE

Za nami pierwsza ogólnopolska akcja realistycznego rysowania maliny. Wyjątkowa l...

Zbliża się czas żniw. Za chwilę rozpoczną się przygotowania pod zasiewy ozimin. ...

20 lipca 2020 r. kończy się w oddziałach regionalnych ARiMR nabór wniosków o dot...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę