Bayer_komplet_11.10.19

KZPR proponuje

11 marca 2008
Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku zwróciło się do szefa resortu rolnictwa  z prośbą o uwzględnienie konieczności dopisania kodu CN dla samoistnych biopaliw w Ustawie o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej z 10 marca 2006 r.
- Pragniemy podkreślić, iż na mocy Ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym i niektórych innych ustaw z 11 maja 2007 r. estry metylowe zostały dopisane do tabeli produktów akcyzowych a wysokość akcyzy została ustalona w kwocie 10 zł/1000 l. Umożliwia to użycie w ustawie o zwrocie podatku akcyzowego… zapisu, który dawałby możliwość wyliczania corocznie przez Radę Ministrów wartości zwrotu akcyzy na podstawie poniższego wzoru oraz informacji z rejestru rolników prowadzonego przez Agencję Rynku Rolnego:wartość akcyzy od oleju napędowego + wartość akcyzy od estrów metylowych/etylowych- ( % ) udział samoistnych biopaliw w rynku paliw rolniczych – mówi Mariusz Olejnik, prezes zarządu Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku.
Jednocześnie zdaniem KZPR rolnicy znajdujący się w rejestrze rolników nie musieliby składać faktury VAT w celu uzyskania zwrotu akcyzy od paliw użytych w rolnictwie.
Powyższe rozwiązanie wykorzystuje art. 2 oraz art. 15 ust. 3 Dyrektywy Rady 2003/96/WE z dnia 27 października 2003 r.
 Propozycję tych zmian KZPR przekazało również do Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Senackiej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
                                


POWIĄZANE

Ekstremalny stres jakiego doznały międzyplony z powodu suszy miał wpływ na przed...

Nowe, szerokie portfolio zapewni producentom rolnym stabilność i dobre plony. Co...

Od trzech dni wypłacane są już pieniądze w ramach pomocy suszowej. 3 październik...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę