CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Maleje popyt na zboża

9 lipca 2003

Agencja Rynku Rolnego wystawia na przetargach na WGT coraz mniej pszenicy Np. w miniony czwartek tylko 29,5 tys. ton, czyli dwie trzecie tego, co tydzień wcześniej. A mimo to sprzedano jedynie połowę oferowanego ziarna. Średnia cena pszenicy spadła o 1,1 proc., do 534 zł za t.

Jeszcze mniejsze jest zainteresowanie żytem. Na WGT wystawiali ostatnio to zboże prywatni dostawcy Chętnych było tylko na 50 t (przy ofercie 3 tys. t), po cenie wywoławczej 450 zł/t.
 
Wśród zbóż paszowych największym zainteresowaniem cieszył się ostatnio jęczmień paszowy, którego cena średnia osiągnęła 550 zł za tonę – informują maklerzy z Giełdy Poznańskiej.
 
Największą podaż tego ziarna odnotowano w województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim. W podobnej cenie można było nabyć kukurydzę paszową, której najwyższa podaż występuje w rejonie południowo-zachodniej Polski. Ceny pszenżyta nie uległy zmianie i oscylują w granicach 490 - 520 zł t.
 
Maklerzy oceniają, że popyt na zboże jest ogólnie znacznie mniejszy niż 6-8 tygodni temu. Spadek zainteresowania spowodował też obniżki cen lub zachowanie dotychczasowego ich poziomu.


POWIĄZANE

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 28.07.2017 z uwagi na wiosenne przymrozki t...

W dniu 15 września 2017 r. w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się war...

1 października br. w Unii Europejskiej dojdzie do silnej deregulacji rynku cukru...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę