a_konopie_targi_2023
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

Marchew idzie do Unii

29 września 2003

Z inicjatywy Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów doszło wczoraj 28 września w Gniazdowicach koło Proszowic do spotkania rolników zajmujących się uprawą warzyw i owoców. Mówiono m.in. o tym, jakie wymogi co do jakości, opakowania i promocji towaru staną przed nimi po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Udział w szkoleniu był bezpłatny dzięki wsparciu Fundacji Współpracy w ramach programu Agro-Info. Mimo to zainteresowanie rolników było raczej umiarkowane.

Wykłady w siedzibie gniazdowickiego Lokalnego Centrum Biznesu prowadziły pracownice nawojowskiego oddziału Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach Rozalia Niedośpiał i Barbara Górkowska. Prelegentki, mówiąc o bliskiej perspektywie integracji z Unią, zachęcały rolników do tworzenia grup producenckich, przybliżały szczegóły wynegocjowanych warunków dotyczących sektora rolniczego, o planach rozwoju obszarów wiejskich. Sporo miejsca poświęcono również takim tematom jak renty strukturalne, zalesianie czy pomoc dla młodych rolników.


POWIĄZANE

Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych oficjalnie przystąpił do Polskiej Ko...

Różnice w wynagrodzeniach, nieodpłatna praca opiekuńcza, problemyz awansami i ra...

Firma Energy Solution Sp. z o.o., zajmująca się działalnością doradczą dla odbio...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę