aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Marchew idzie do Unii

29 września 2003

Z inicjatywy Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów doszło wczoraj 28 września w Gniazdowicach koło Proszowic do spotkania rolników zajmujących się uprawą warzyw i owoców. Mówiono m.in. o tym, jakie wymogi co do jakości, opakowania i promocji towaru staną przed nimi po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Udział w szkoleniu był bezpłatny dzięki wsparciu Fundacji Współpracy w ramach programu Agro-Info. Mimo to zainteresowanie rolników było raczej umiarkowane.

Wykłady w siedzibie gniazdowickiego Lokalnego Centrum Biznesu prowadziły pracownice nawojowskiego oddziału Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach Rozalia Niedośpiał i Barbara Górkowska. Prelegentki, mówiąc o bliskiej perspektywie integracji z Unią, zachęcały rolników do tworzenia grup producenckich, przybliżały szczegóły wynegocjowanych warunków dotyczących sektora rolniczego, o planach rozwoju obszarów wiejskich. Sporo miejsca poświęcono również takim tematom jak renty strukturalne, zalesianie czy pomoc dla młodych rolników.


POWIĄZANE

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...

Zima już prawie za nami. Do życia budzi się roślinność, a z nią, niestety, także...

W dniu wczoraajszym, tj.  26 marca 2024 roku opublikowaliśmy w portalu ppr.pl ma...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę