Minister ma przyjrzeć się dealerom

17 stycznia 2005

Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi uważa, że w obrocie nawozami sztucznymi występują zjawiska kryminogenne. - Za to co się dzieje w przemyśle nawozowym co najmniej kilka osób powinno pójść siedzieć - twierdzi Wojciech Mojzesowicz, przewodniczący komisji rolnictwa.

Zdaniem członków komisji na obrocie nawozami zarabia kilku dealerów, którzy opanowali polski rynek. - Oni od lat mają układy z producentami - dodaje Mojzesowicz.

Łańcuch pośredników bywa długi, a to sprawia, że ceny są zbyt wysokie i rolnicy ponoszą coraz wyższe koszty produkcji. - Na komisję zaprosiliśmy przedstawicieli zakładów, w których sto procent udziałów ma skarb państwa - mówi Mojzesowicz. - Zapytaliśmy, ile u nich kosztują nawozy, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi, bo usłyszeliśmy, że nie jesteśmy ich klientami. To są mafijne działania!

Prezydium komisji wystąpiło do ministra rolnictwa, by jeszcze w styczniu przedstawił informacje o sytuacji na rynku nawozów. Komisja chce także, by premier zainteresował tą sprawą Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.


POWIĄZANE

Zgodnie z prognozą IGC (International Grains Council) z 29.08.2019 światowa prod...

Zgodnie ze wstępnym szacunkiem GUS z 31.07.2019, tegoroczne zbiory owoców wynios...

Zgodnie z prognozą USDA (U.S. Department of Agriculture) z 12 września br. świat...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę