Minister ma przyjrzeć się dealerom

17 stycznia 2005

Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi uważa, że w obrocie nawozami sztucznymi występują zjawiska kryminogenne. - Za to co się dzieje w przemyśle nawozowym co najmniej kilka osób powinno pójść siedzieć - twierdzi Wojciech Mojzesowicz, przewodniczący komisji rolnictwa.

Zdaniem członków komisji na obrocie nawozami zarabia kilku dealerów, którzy opanowali polski rynek. - Oni od lat mają układy z producentami - dodaje Mojzesowicz.

Łańcuch pośredników bywa długi, a to sprawia, że ceny są zbyt wysokie i rolnicy ponoszą coraz wyższe koszty produkcji. - Na komisję zaprosiliśmy przedstawicieli zakładów, w których sto procent udziałów ma skarb państwa - mówi Mojzesowicz. - Zapytaliśmy, ile u nich kosztują nawozy, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi, bo usłyszeliśmy, że nie jesteśmy ich klientami. To są mafijne działania!

Prezydium komisji wystąpiło do ministra rolnictwa, by jeszcze w styczniu przedstawił informacje o sytuacji na rynku nawozów. Komisja chce także, by premier zainteresował tą sprawą Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.


POWIĄZANE

Kończą się rzepaczane żniwa. Zbliża się czas zasiewów. Dla producentów rzepaku m...

Zwiększenie efektywności służb kontrolujących niektóre rynki rolne oraz wzrost k...

Klub Platformy Obywatelskiej zgłosił w czwartek wniosek o odrzucenie informacji ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę