aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Minister o interwencji na rynku zbożowym

22 maja 2003

Po przystąpieniu do UE w Polsce przestanie obowiązywać obecny, zły, system interwencji na rynku zbożowym –  zapewnił minister rolnictwa Adam Tański, który był w środę, 21 maja w Poznaniu i Międzychodzie, gdzie spotykał się z dziennikarzami, uczniami i rolnikami w ramach rządowej kampanii referendalnej.

Będąc w Unii Europejskiej wchodzimy w system dopłat bezpośrednich. Nie będzie już tego złego systemu interwencji na rynku zbóż jaki mamy obecnie. Według ekspertów i doświadczeń unijnych, bezpośrednie interwencje na rynku są spóźnione i dezorganizują skup –  powiedział minister.

Według Tańskiego, rolnicy po wprowadzeniu dopłat bezpośrednich powinni zawierać wieloletnie umowy ze skupami. Dzięki temu dojdzie do stabilizacji rynku i znikną nieprawidłowości przy skupie i sprzedaży zboża – oznajmił.

Podczas spotkania z przedstawicielami rolników w Międzychodzie (Wielkopolska) Tański przypomniał, że rolnictwo, po przystąpieniu do UE, otrzyma dwa razy więcej pieniędzy niż mogłoby otrzymać z polskiego budżetu.

Według Tańskiego, polskie rolnictwo, będąc poza UE, byłoby narażone na napływ towarów dotowanych z budżetu UE, a nasze produkty miałyby ograniczony dostęp do rynków wspólnoty.

Minister uważa, że przeciwników akcesji Polski do UE warto pytać o alternatywę dla Unii. – Warto byłoby ludzi, którzy są już przeciwnikami Unii, zmusić do myślenia, aby sobie odpowiedzieli na pytanie: to w takim razie za czym głosują? –  argumentował.


POWIĄZANE

Okres letni jest odpowiedni dla rozpoczęcia upraw. Wiele warzyw możecie zasiać n...

Łączna powierzchnia uprawy kukurydzy w Polsce w roku 2023 przekroczyła 1,8 mln h...

Ochrona fungicydowa  stała się podstawowym zabiegiem w agrotechnice uprawy zbóż ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę