Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Miotłę trzeba zwalczać

29 kwietnia 2003

Rolnicy, którzy nie zwalczali jesienią lub na przedwiośniu miotły zbożowej, powinni rozpocząć opryskiwanie swoich plantacji - informuje Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku.

Miotła zbożowa występująca na plantacjach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego znacznie obniża ich plon. Ponadto wydaje dużo nasion i nie zwalczana zachwaszcza pole – łatwo bowiem przenosi się na sąsiadujące grunty.

Jeśli miotła zbożowa nie była zwalczana jesienią lub na przedwiośniu należy w okresie od ruszenia wegetacji do końca krzewienia opryskać plantacje pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego stosując jeden z dostępnych preparatów np: Isoplant 500SC, Izoturon 500 SC, Protosan 500 SC, Protugan 500 SC.

Preparaty te zwalczają również chwasty dwuliścienne w różnym zakresie. Do zwalczania miotły zbożowej w pszenicy ozimej i pszenżycie ozimym są zarejestrowane również inne preparaty. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin – w Delegaturach i Oddziałach.


POWIĄZANE

Herbicydy to filar produkcji roślinnej. Jednak, by działały skutecznie, trzeba j...

W wieloletnich uprawach ogrodniczych często stajemy w obliczu dylematów: jak int...

W ogrodzie niezależnie od pory roku zawsze jest coś do zrobienia, a jednym z klu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę