informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Mniej kukurydzy na światowych rynkach

6 kwietnia 2004

Na światowych rynkach pasz zdaje się dominować opinia, że z powodu dramatycznie topniejących rezerw najpóźniej w przyszłym sezonie może dojść do poważnych trudności w zaopatrzeniu w kukurydzę i inne zboża paszowe.

Potwierdza to reakcja międzynarodowych giełd na najnowszą prognozę zbiorów i bilansu kukurydzy, przedstawioną przez resort rolnictwa USA.

Według amerykańskiego Ministerstwa Rolnictwa światowe zapasy kukurydzy na koniec sezonu 2003/2004 mogą zmniejszyć się o ponad jedną trzecią do 76,2 mln ton, podczas gdy w końcu lat 90 sięgały 172 mln ton. Jak szacują analitycy resortu, produkcja kukurydzy w bieżącym sezonie wyniesie 609,1 mln ton, podczas gdy spożycie 644,6 mln ton, co oznacza, że chroniczny już deficyt produkcji w stosunku do konsumpcji zwiększyłby się do 35,5 mln ton. Po opublikowaniu tych liczb notowania kukurydzy na giełdzie terminowej w Chicago poszły w górę.


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Kujawsko – Pomorskie to ważny rolniczo region kraju, nie tylko z powodu dużego a...

W dniu 15 maja 2019 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę