informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Mniej ziemniaków

13 maja 2008
Spada zainteresowanie uprawą ziemniaków w Polsce. Według Ekspertów Instytutu Ekonomiki Rolnictwa, tegoroczne zbiory będą mniejsze od poprzednich o co najmniej 10%. Na tym najprawdopodobniej się jednak nie skończy. Od kilku lat obserwujemy systematyczne ograniczanie tego rodzaju upraw. Zniechęcają przede wszystkim niskie ceny skupu i stale rosnące koszty produkcji.

Nic więc dziwnego, że coraz częściej rolnicy decydują się na inne uprawy. Ubiegłoroczna, wysoka opłacalność produkcji zbóż dodatkowo przyczyniła się do dalszego spadku zainteresowania uprawą ziemniaków. Według wyliczeń ekspertów z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa, tegoroczne zbiory będą jeszcze mniejsze od i tak nienajlepszych w 2007 roku.

Andrzej Kowalski, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej: sytuacja jest bardzo skomplikowana. Ona też będzie uwarunkowana czynnikami pogodowymi.

Według wyliczeń tegoroczne zbiory powinny wynieść ponad 10,5 miliona ton. Znacząco spadnie też i powierzchnia upraw. Może to być około 530 tysięcy hektarów, czyli o 7% mniej niż w 2007 roku.


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Kujawsko – Pomorskie to ważny rolniczo region kraju, nie tylko z powodu dużego a...

W dniu 15 maja 2019 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę