Nadal niskie ceny zbóż

13 września 2005

Maklerzy narzekają na mały popyt. Przy niskich cenach zbóż i drogimtransporcie odbiorcom opłaca się zaopatrywać w ziarno w magazynach położonych jak najbliżej wytwórni. Dlatego ofert kupna na giełdach jest niewiele.

- Mieszalnie pasz kupują u nas ziarno wtedy, gdy potrzebują większą partię jednorodnego zboża - mówi Witold Góra z domu handlowego Agro w Łodzi. - Ostatnio sprzedaliśmy spore ilości pszenicy paszowej importowanej z Czech w cenie 330 - 340 zł za t - dodaje.

Popyt rośnie okresowo na te zboża, które udaje się sprzedać narynek UE. Teraz w jednym z portów stoi statek, na który polscy dostawcy dostarczają owies. Odbiorcy płacą za niego 320 - 330 zł za t.

Duże powodzenie ma nadal kukurydza. Poszukiwane są partie po 50 -100 t. Ziarno to na Podkarpaciu, w Opolskiem i Dolnośląskiem dostępne jest po 420 - 440 zł za t. Z dostawą cena dochodzi do 460 zł za t. Kukurydza z tegorocznych zbiorów powinna się pokazać w sprzedaży w drugiej połowie września. Cena nowego ziarna nie powinna przekroczyć 400 zł za t.


POWIĄZANE

Producent przypraw, koncentratów spożywczych, suszy warzyw i owoców z Wierzchosł...

Do obrotu na Giełdowym Rynku Rolnym prowadzonym przez Towarową Giełdę Energii S....

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka jest ważne. 21 i 22 stycznia to czas, w którym ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę