Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Nadal niskie ceny zbóż

13 września 2005

Maklerzy narzekają na mały popyt. Przy niskich cenach zbóż i drogimtransporcie odbiorcom opłaca się zaopatrywać w ziarno w magazynach położonych jak najbliżej wytwórni. Dlatego ofert kupna na giełdach jest niewiele.

- Mieszalnie pasz kupują u nas ziarno wtedy, gdy potrzebują większą partię jednorodnego zboża - mówi Witold Góra z domu handlowego Agro w Łodzi. - Ostatnio sprzedaliśmy spore ilości pszenicy paszowej importowanej z Czech w cenie 330 - 340 zł za t - dodaje.

Popyt rośnie okresowo na te zboża, które udaje się sprzedać narynek UE. Teraz w jednym z portów stoi statek, na który polscy dostawcy dostarczają owies. Odbiorcy płacą za niego 320 - 330 zł za t.

Duże powodzenie ma nadal kukurydza. Poszukiwane są partie po 50 -100 t. Ziarno to na Podkarpaciu, w Opolskiem i Dolnośląskiem dostępne jest po 420 - 440 zł za t. Z dostawą cena dochodzi do 460 zł za t. Kukurydza z tegorocznych zbiorów powinna się pokazać w sprzedaży w drugiej połowie września. Cena nowego ziarna nie powinna przekroczyć 400 zł za t.


POWIĄZANE

12. kwietnia, minister rolnictwa wydał zezwolenie na stosowanie środka ochrony r...

Od 17 maja do 27 czerwca 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnict...

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza na Krajowe D...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę