informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Niskie ceny owoców

14 lipca 2005

Kończy się sezon tryskawek, które były tego lata bardzo tanie. Stosunkowo niskie są ceny skupu malin i czarnych porzeczek, a także wiśni dla przetwórstwa. Ogrodnicy i sadownicy narzekają na bardzo niską opłacalność produkcji. W tym roku rekordowo drogie są jedynie czarne jagody. W lasach jest sucho, zbiory są niewielkie, dlatego za owoce te skup płaci średnio 6,47 zł za kg (w ubiegłym roku 4,88 zł za kg).

- Susza zaszkodziła też niektórym warzywom, zwłaszcza kalafiorom i ogórkom - mówi Tomasz Smoleński z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Kalafiory podrożały w skupie spółdzielczym z 1,57 do 1,75 zł, marchew wczesna z 1,46 do 1,58 zł za kg. Droższa jest także, o 65 proc., skupowana na eksport kapusta. Potaniały natomiast buraki, pomidory i cebula. Podrożały, o 30 proc., truskawki eksportowe (odmiana Marmolada) i - minimalnie - czereśnie.


POWIĄZANE

Jesteśmy jako kraj potentatem produkcji owoców, ale jemy aż o 40% mniej owoców n...

Kujawsko – Pomorskie to ważny rolniczo region kraju, nie tylko z powodu dużego a...

W dniu 15 maja 2019 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę