O cukrze w Brukseli

13 czerwca 2007
W Brukseli w dniach 14 – 15 czerwca obradować będzie prezydium COPA. Jest to cykliczne posiedzenie prezydium, ponieważ 4 razy w roku przedstawiciele organizacji rolniczych z całej Europy spotykają się aby wypracować wspólne stanowisko  dotyczące najważniejszych problemów z jakimi boryka się obecnie europejskie rolnictwo. Stanowisko to następnie prezentowane jest na Komisji Europejskiej.

Na ostatnim prezydium COPA działacze rolniczy dyskutowali na temat owoców miękkich. Teraz tematem głównym posiedzenia będą limity cukrowe. Zdaniem polskich rolników jeśli już maja być limity cukrowe to powinny być takie same dla wszystkich krajów unijnych.
Interesy polskich farmerów w COPA reprezentuje obecnie 5 organizacji rolniczych: Kółka Rolnicze, Samoobrona, Solidarność , Izby Rolnicze oraz Federacja Związków Branżowych.
COPA to  organizacja zrzeszająca organizacje rolnicze, która reprezentuje  interesy farmerów w państwach członkowskich Unii Europejskiej.. COPA uznana została przez władze Wspólnoty za rzecznika całego sektora rolnego.

POWIĄZANE

W zeszłym tygodniu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Firma BAYER zorganizowała...

Rzepak jest jednym z najważniejszych źródeł oleju jadalnego na świecie. W Polsce...

Informujemy, że zwróciła się do naszej Izby firma z Białorusi, która jest zainte...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę