Plantatorzy protestują

22 listopada 2004

1200 plantatorów buraków cukrowni Otmuchów na Opolszczyźnie nie zgadza się na obniżanie ich dochodów przez Zarząd Śląskiej Spółki Cukrowej.

Związek plantatorów zerwał kolejne negocjacje i uważa , że kierownictwo holdingu należącego teraz do niemieckiego koncernu podejmuje decyzje bez uzgadniania ich z plantatorami. Wśród plantatorów cukrowni Otmuchów nie opadają emocje po ostatnich rozmowach z z zarządem śląskiej spółki cukrowej. Mimo nie zakończonych negocjacji zarząd podjął decyzję, że koszty transportu będą ponosić rolnicy. Zlikwidowano też część składów buraków w terenie. Z 12 cukrowni spółki tylko plantatorzy fabryki cukru w Otmuchowie nie zgadzają z tą decyzja i protestują.

Teraz buraki od plantatorów prosto z pola odbiera cukrownia. Plantatorzy z Otmuchowa twierdza , że na tym tracą. Muszą czekać na odbiór do grudnia. Tymczasem spada wartość buraków. Rolnicy próbują dowozić je do cukrowni sami, ale i tak potrąca się im dwa euro od tony za dowóz.

Zarząd Śląskiej Spółki Cukrowej zapewnił wojewodę opolskiego, że wszystkie podejmowane decyzje są zgodne z unijnymi dyrektywami i zmierzają do tego, aby produkcja cukru na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku była opłacalna. Tymczasem Izba Rolnicza w Opolu protest plantatorów z Otmuchowa uznała za słuszny i zwróciła się do ministra rolnictwa o pomoc.


POWIĄZANE

W ostatnich latach i miesiącach sytuacja geopolityczna oraz rynkowa sprawiła, że...

Rolnicy - producenci papryki z polskiego zagłębia paprykowego na Południu Mazows...

CO W INTERNECIE PISZCZY?…. CZYLI SPRZEDAŻ MATERIAŁU SIEWNEGO W Internecie W złot...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę