Claas_20.11.2020shiuz_750x100_1102020

Plantatorzy protestują

22 listopada 2004

1200 plantatorów buraków cukrowni Otmuchów na Opolszczyźnie nie zgadza się na obniżanie ich dochodów przez Zarząd Śląskiej Spółki Cukrowej.

Związek plantatorów zerwał kolejne negocjacje i uważa , że kierownictwo holdingu należącego teraz do niemieckiego koncernu podejmuje decyzje bez uzgadniania ich z plantatorami. Wśród plantatorów cukrowni Otmuchów nie opadają emocje po ostatnich rozmowach z z zarządem śląskiej spółki cukrowej. Mimo nie zakończonych negocjacji zarząd podjął decyzję, że koszty transportu będą ponosić rolnicy. Zlikwidowano też część składów buraków w terenie. Z 12 cukrowni spółki tylko plantatorzy fabryki cukru w Otmuchowie nie zgadzają z tą decyzja i protestują.

Teraz buraki od plantatorów prosto z pola odbiera cukrownia. Plantatorzy z Otmuchowa twierdza , że na tym tracą. Muszą czekać na odbiór do grudnia. Tymczasem spada wartość buraków. Rolnicy próbują dowozić je do cukrowni sami, ale i tak potrąca się im dwa euro od tony za dowóz.

Zarząd Śląskiej Spółki Cukrowej zapewnił wojewodę opolskiego, że wszystkie podejmowane decyzje są zgodne z unijnymi dyrektywami i zmierzają do tego, aby produkcja cukru na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku była opłacalna. Tymczasem Izba Rolnicza w Opolu protest plantatorów z Otmuchowa uznała za słuszny i zwróciła się do ministra rolnictwa o pomoc.


POWIĄZANE

W ciągu czterech miesięcy geoserwis Susza 2020 odwiedziło 2514 użytkowników, któ...

Rodzime białko roślinne jako czynnik bezpieczeństwa białkowego kraju w świetle w...

Zgodnie wytycznymi Komisji Europejskiej przedstawionymi w Komunikacie z dnia 15 ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę