aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Po żniwach

24 sierpnia 2005

Żniwa były udane, ale nastroje są kiepskie. Rolnicy twierdzą, że do produkcji zboża trzeba dokładać o zyskach nie ma mowy. Dlatego na razie sprzedają tylko tyle ziarna ile muszą. Na targowisku w Płońsku handlujących zbożem było niewielu. Dużo za to było prosiąt.

Większość rolników jednak musiała zabrać prosiaki z powrotem , bo kupców nie było. Zdaniem rolników chętnych na prosięta nie ma, bo ceny żywca są niestabilne. Teraz trudno narzekać, ale za parę miesięcy świnie mogą być znowu tanie.

Na wzrost cen przestali już liczyć handlujący zbożem. Ich zdaniem ceny są tak niskie, że nie opłaca się na targowisko przyjeżdżać. Ale wielu rolników na razie wstrzymuje się ze sprzedażą. Zdaniem rolników przy obecnej cenie paliwa i środków do produkcji trudno jest wyjść na swoje. Ale bez nawozów i oprysków nie ma mowy o tym, aby uzyskać wysokie plony i dobrą jakość ziarna.

Na targowiskach w całym kraju trudno sprzedać zboże. Najlepiej idzie jare, które z powodu wiosennych przymrozków i suszy słabo obrodziło. Ceny pszenicy bardzo zróżnicowane. Najmniej dostają za nią rolnicy z województwa świętokrzyskiego, najwięcej ze Śląska.


POWIĄZANE

Główne cechy rzepaku ozimego, które weryfikowane są przed zakupem materiału siew...

Do 10 lipca 2024 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego materiału siew...

Ze względu na utrzymującą się suszę optymalne rozwiązanie do ochrony herbicydowe...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę