aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Polski Cukier rolników

8 lipca 2003

Coraz więcej ankiet i pełnomocnictw od rolników spływa do krajowego związku plantatorów buraków cukrowych. Rolnicy deklarują w nich, że chcą nabyć akcje Polskiego Cukru. Plantatorzy chcą stać się posiadaczami tylu akcji Krajowej Spółki Cukrowej, aby razem z pakietem bezpłatnym mieć 51%. To pozwoli im na kontrolowanie i zarządzanie firmą.

Rolnicy robią swoje. Sieją, zbierają i czekają aż w końcu skarb państwa zechce z nimi porozmawiać. Plantatorzy nie zamierzają kupować akcji za gotówkę, ani na kredyt. Chcę dostać je za odstawiane buraki. Do związku ciągle napływają ankiety i pełnomocnictwa od rolników. Są już znane głosy z 20 cukrowni. Mamy przyzwolenie plantatorów na negocjowanie ze Skarbem Państwa, ale na razie nie wynika z tego, aby sprawy posuwały się naprzód – mówi Stanisław Barnaś Krajowy Związek Plantatorów Buraków Cukrowych.

W zakładach w Małej Wsi, Janikowie, Rejowcu i Gryficach prawie wszyscy rolnicy chcę wejść w posiadanie akcji Polskiego Cukru. Mniej pełnomocnictw spłynęło z cukrowni Ostrowy, Łap, Klemensowa i Brześcia. W kilku są dopiero zbierane. Tak jest w Wożuczynie, Opolu Lubelskim, Malborku, Leśmierzu, Kluczewie oraz w Dobrzelinie i Borowiczkach. Związek zapewnia, że w lipcu wpłynie do biura większość pełnomocnictw, bo z głosów z Polski słychać, że prawie wszyscy rolnicy są gotowi wejść w posiadanie akcji polskich cukrowni. 
 
Rolnicy nadal czekają na restrukturyzację spółki. Tymczasem w Krajowej Spółce Cukrowej trwa konkurs na prezesa zarządu. Planów restrukturyzacji jak nie było tak nie ma. Wiadomo, że proces łączenia cukrowni ma zakończyć się 30 września


POWIĄZANE

Miedź i krzem to pierwiastki, które mają duże znaczenie w stymulowaniu odpornośc...

Zabiegi przedwschodowe lub wczesnopowschodowe to bardzo skuteczne rozwiązanie w ...

Rzepak ozimy w okresie okołokwitnieniowym wymaga szczególnej ochrony. Nie tylko ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę