Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Polski Cukier rozpoczął drugą transzę wypłat dla plantatorów

4 lutego 2004

Krajowa Spółka Cukrowa SA Polski Cukier rozpoczęła wypłatę drugiej tury należności dla plantatorów z tytułu dostaw buraków cukrowych - poinformował we wtorek zarząd spółki.

Wypłata kolejnej transzy wynagrodzeń dla plantatorów (pierwsza w kwocie ok. 180 mln zł została uregulowana na początku grudnia 2003 r.) rozpoczęła się w piątek 30 stycznia i potrwa do końca tygodnia. Pieniądze trafią do ponad 30 tysięcy rolników, którzy dostarczyli buraki cukrowe 22 oddziałom Krajowej Spółki Cukrowej SA.

Pieniądze na wypłaty pochodzą ze środków własnych koncernu uzyskanych m.in. ze sprzedaży cukru oraz kredytu.

"Żeby usprawnić całą operację i jak najszybciej uregulować zobowiązania wobec rolników, zmieniliśmy dotychczasowy sposób zapłaty. Do tej pory otrzymywali oni pieniądze za pośrednictwem cukrowni. Tym razem przekażemy je od razu na indywidualne konta plantatorów" - powiedział  rzecznik prasowy Krajowej Spółki Cukrowej SA, Łukasz Wróblewski. Wyjaśnił, że KSC Polski Cukier sfinalizowała negocjacje w tej sprawie z bankiem, który już w środę uruchomi pierwsze przelewy.

KSC Polski Cukier SA jest największym w Polsce producentem cukru, a jego udział w rynku wynosi prawie 40 procent. W kampanii 2003/2004 plantatorzy dostarczyli firmie prawie 5 mln ton buraków, z których wytworzyła ona prawie 800 tys. ton cukru.


POWIĄZANE

Herbicydy to filar produkcji roślinnej. Jednak, by działały skutecznie, trzeba j...

W wieloletnich uprawach ogrodniczych często stajemy w obliczu dylematów: jak int...

W ogrodzie niezależnie od pory roku zawsze jest coś do zrobienia, a jednym z klu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę