CTR_80917

Polski Cukier w opałach

29 sierpnia 2003

Nie mamy dobrych informacji dla plantatorów buraków cukrowych i wszystkich konsumentów słodzących choćby herbatę. Polskie Cukrownie są w opłakanej sytuacji finansowej, a wokół Polskiego Cukru z dnia na dzień narasta coraz więcej kontrowersji.

Posłowie komisji rolnictwa z przerażeniem słuchali tego co się dzieje w Polskim Cukrze. Spółka tonie w długach, a skorumpowana rada nadzorcza, jak twierdzi załoga cukrowni Werbkowic "ciągnie ją dno". Rada nadzorcza Polskiego Cukru pod presją wielu polityków nie potrafi wybrać prezesa. Rozbawienie na sali wzbudził fakt, że rada najpierw wybiera członków zarządu, a później dopiero, tego kto ma rządzić. Woźniakowski – wiceminister skarbu państwa bronił decyzji rady, choć jak się okazuje, nie wiadomo kto – zarząd czy ministerstwo skarbu – zarządza polskimi cukrowniami. 
 
Załoga cukrowni Werbkowice napisała list otwarty do premiera, w którym nazywa Daniela Stefańskiego aferzystą. Ich zdaniem Stefański wyprowadził z Werbkowic w latach 98 – 2000 15 milionów złotych, a gdy był szefem holdingu lubelskiego doprowadził całą grupę do tragicznej sytuacji finansowej. Stefański uważa to za pomówienie i sprawę kieruje do sądu. 
 
Faktem jest, że Stefański nie dostał rozliczony z pracy w Werbkowicach. Woźniakowski – wiceminister skarbu sam przyznaje, że w południowo – wschodniej Polsce cukrownie są bankrutami. Dlaczego więc wybrano Stefańskiego do współrządzenia Polskim Cukrem? Ale to nie wszystkie kontrowersje. Dwóch synów nowego członka zarządu Polskiego Cukru pracuje w konkurencyjnej niemieckiej firmie Pfeifer und Langen.


POWIĄZANE

Na przełomie września i października wielu rolników zastanawia się, czy po wysie...

Od 1 sierpnia do 30 września br. w całym kraju nie było suszy rolniczej, przeciw...

UE powinna mieć ambitniejsze cele klimatyczne; musi rozwinąć strategię "zero emi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę