informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Advertisement Advertisement

Pomidory jeszcze tańsze

1 września 2003

Na rynkach hurtowych znowu staniały pomidory - średnio o 30 gr. za kilogram w ciągu tygodnia. Pomidorów gruntowych jest o wiele więcej niż rok temu, ale ze względu na suszę skończą się znacznie szybciej - mówi Michał Trzęsowski z Wielkopolskiej Giełdy Rolno-Ogrodniczej w Poznaniu. Duże zakłady przetwórcze planują skup tylko do połowy września, w latach ubiegłych było to nawet o 1,5 miesiąca dłużej.

Potaniały wszystkie ogórki. Ale gruntowe wkrótce mogą zdrożeć. Zaczynają przysychać na polu, szansę mają jedynie uprawy nawadniane kropelkowo – mówią specjaliści. Skup ogórków gruntowych już się kończy, na polach powinny być jeszcze do 2-3 tygodnia września. 

Na krajowych rynkach hurtowych jest wyjątkowo duża podaż polskich brzoskwiń. Ceny w ciągu tygodnia spadły prawie o połowę. Bardzo drobne można kupić nawet po złotówce za kilogram. Staniały także jeżyny i maliny, których jest bardzo dużo w ofertach sprzedaży.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu KRIR z dnia 12 kwietnia 2019 r., przy którym przes...

Wzorem doświadczeń plantatorów borówki branża jagodowa łączy siły, by skutecznie...

W odpowiedzi na korespondencję Zarządu KRIR w sprawie ponownej analizy nowo wyzn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę